توگو گام اول آماده‌سازی کی‌روش و شاگردانش برای شگفتی‌سازی

تیم ملی فوتبال کشورمان در مسیر آماده‌سازی خود برای حضور در جام جهانی، در اولین گام به مصاف توگو خواهد رفت.

، کارلوس کی‌روش پس از دیدار ایران و ازبکستان که با پیروزی تیم ملی کشورمان و صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه همراه بود، برنامه‌ای یک ساله را تا بازی‌های جام جهانی ارائه کرد. برنامه‌ای که در آن ۸ دیدار تدارکاتی لحاظ شده بود و این برنامه حالا شروع شده است. ملی پوشان کشورمان که برای جام جهانی روسیه به دنبال شگفتی سازی و اولین صعود تاریخ فوتبال ایران از مرحله گروهی جام جهانی هستند، در اولین گام خود باید به مصاف تیم ملی توگو بروند. دیداری که از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

برنامه‌های کارلوس کی‌روش برای این اردو کمی دچار تغییر شد، چرا که سرمربی پرتغالی تیم ملی قصد داشت ملی‌پوشان را به کمپی در کازان ببرد. دیدار با توگو هم قرار بود در این شهر برگزار شود و سپس دیدار دوستانه با تیم ملی روسیه در برنامه بود. با این حال روس‌ها گویا در صدور روادید توگویی‌ها شرایطی را به وجود آوردند که برگزاری این بازی در کازان لغو و به تهران منتقل شد. کی‌روش نیز مجبور شد بازیکنانش را در تهران تمرین بدهد، بازی با توگو برگزار شود و تیم ملی فقط برای بازی دوستانه با روسیه راهی کازان خواهد شد و کمپی در این شهر برگزار نمی‌شود. با این حال آنچه کی‌روش همیشه در این سال‌ها خواسته و کمتر فراهم شده است، بازی دوستانه بوده که گویا این بار این مشکل وجود ندارد و اولین خواسته او نیز انجام شده است. بازی با توگو، تیمی از قاره آفریقا که احتمال برخورد ایران با یکی از تیم‌های آفریقایی در جام جهانی وجود دارد. به همین دلیل سرمربی تیم ملی می‌خواهد که بازیکنانش به بازی با این تیم‌ها عادت کرده و نوع بازی با آنها را به خوبی بشناسند.

تیم ملی توگو در حال حاضر در رنکینگ جهانی رتبه ۱۲۱ دنیا را در اختیار دارد و در آخرین رنکینگ اعلامی ۲۶ پله سقوط داشته، در حالی که ایران با یک پله سقوط رتبه ۲۵ دنیا را در اختیار دارد. خیلی‌ها این فاصله را نگاه می‌کنند و معتقدند توگو حریف قدرتمندی برای ایران نیست، اما این تیم آفریقایی با داشتن ۱۵ لژیونر که در تیم‌هایی چون کیه‌وو، المپاکوس، استاندارد لیژ و... حضور دارند، می‌تواند در اولین گام حریف مناسبی برای تیم ملی محسوب شود. تیم ملی که می‌خواهد در جام جهانی شگفتی‌ساز شود، باید پله پله آماده‌سازی کند و کی‌روش با همین برنامه توگو را اولین حریف تدارکاتی قرار داده است.

تیم ملی فوتبال کشورمان برای این بازی به اجبار چند تغییر هم خواهد داشت. اشکان دژاگه و میلاد محمدی به دلیل مصدومیت همراه تیم ملی نیستند، پژمان منتظری همچنان مصدوم است و مانند اردوی قبلی، به تیم ملی دعوت نشد، سیدجلال حسینی در پرسپولیس به دلیل مصدومیت بازی نکرده و بازیکنان دیگری هم شرایط بازی کردن‌شان چندان مشخص نیست. با این حال بازی با توگو به احتمال فراوان رونمایی از سامان قدوس خواهد بود. بازیکنی که از بین سوئد و ایران، بازی در تیم ملی ایران را انتخاب کرد و پس از حل مشکل تغییر ملیت خود، می‌تواند تیم ملی را مقابل توگو همراهی کند. شاید شگفتی ایران مقابل توگو نیز همین بازیکن باشد که همه برای دیدن بازی‌اش لحظه شماری می‌کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار