ورزش بانوان باید سال‌ها منتظر حضور یک مریم هاشمی دیگر باشد

علی‌نژاد: قهرمانی ایران را به زلزله ووشوی دنیا تشبیه می‌کنم/ این موفقیت بزرگ به مدد سیدالشهدا حاصل شد

رئیس فدراسیون ووشو گفت: امیدوارم با قهرمانی در جهان و ثبت این نتیجه تاریخی، زمینه حمایت ویژه از ووشوی ایران فراهم شود.

، مهدی علی‌نژاد پس از درخشش تیم ملی ووشو در رقابت‌های جهانی و کسب عنوان قهرمانی برای نخستین بار اظهار داشت: این موفقیت بزرگ حاصل برنامه‌ریزی بیش از ۱۰ سال بود که امروز به ثمر نشست و یک روز تاریخی و به‌یادماندنی برای ووشوی ایران رقم زد. من این موفقیت را به زلزله ووشوی ایران در دنیا تشبیه می‌کنم. ما در بخش ساندا از مجموع هشت ورزشکار هفت طلا و یک نقره کسب کردیم و به تنها تیمی تبدیل شدیم که به جز چین در رقابت‌های جهانی به قهرمانی این بخش دست پیدا کردیم.

وی ضمن قدردانی از زحمات کادرفنی، سرپرستی و بازیکنان افزود: همه دیدند که بچه‌های ما بازی‌های خود را یک‌طرفه می‌بردند و این قدرت ما دنیا را تحت تأثیر قرار داد. امیدوارم با این نتیجه تاریخی، زمینه حمایت ویژه از ووشوی ایران فراهم شود.

رئیس فدراسیون ووشو ادامه داد: باز هم تأکید می‌کنم برای کسب نتایج به‌یادماندنی دیگر در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیاز به حمایت ویژه مسئولان داریم. امیدوارم دست اندرکاران ورزش نگاه خاصی به ووشو داشته باشند تا این پیروزی‌ها تداوم داشته باشد.

علی‌نژاد در ادامه به نتایج تالو اشاره کرد و گفت: در این بخش یک طلای تیمی و دو برنز کسب کردیم و در مجموع مدالی هم پس از چین نایب قهرمان شدیم و سکوی دومی را از اندونزی پس گرفتیم. به این نکته توجه داشته باشید که ما با تفاوت سه مدال طلا نسبت به تیم سوم توانستیم نایب قهرمان شویم و این قدرت ووشوی ایران را نشان می‌دهد.

رئیس فدراسیون ووشو با اشاره به موفقیت ووشوی ایران در ایام سوگواری حسینی، عنوان کرد: اعتقاد قلبی من این است که این اتفاق بزرگ به مدد حضرت سیدالشهدا رخ داد. من پیش از آغاز رقابت‌ها، بچه‌ها را جمع کردم و گفتم این تقارن با دهه اول محرم و روز عاشورا بی‌حکمت نیست و مطمئن بودم اتفاق تاریخی در راه است. امیدوارم این نتایج باعث توسعه بیشتر ووشو در ایران شود.

وی با اشاره به موفقیت‌های ووشو در سال جاری تصریح کرد: شما وقتی کار بیشتر می‌کنید، توقعات را از خودتان بالا می‌برید. ناگفته نماند همیشه موفقیت‌ها رخ نمی‌دهد و ورزش برد و باخت دارد، اما خوشبختانه امسال سال برد ما بود. در صورتی که از ووشوی ایران حمایت شود می‌توانیم این موفقیت‌ها را حفظ کنیم، زیرا اگر حمایت نشویم، تکرار این نتایج بسیار سخت است.

علی‌نژاد در ادامه بیان کرد: چینی‌ها در رقابت‌های جهانی آینده میزبان هستند و از این شرایط نهایت استفاده را می‌برند و امیدوارم تیمی که به شانگهای اعزام می‌کنیم به خوبی تیم امسال باشد تا در آن میدان بزرگ هم از اعتبار ووشوی ایران دفاع کنیم.

رئیس فدراسیون ووشو در پایان درخصوص خداحافظی مریم هاشمی از ووشو خاطرنشان کرد: هاشمی با این طلایی که کسب کرد در کنار شهربانو منصوریان، محسن محمد سیفی و حمیدرضا قلی‌پور در جمع چهار طلاها قرار گرفت. خوشحالم که او با مدال طلا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. هاشمی همیشه از نظر فنی و اخلاقی جزو بهترین‌ها بود و ورزش بانوان باید سال‌ها منتظر باشد تا یکی مثل مریم هاشمی را پیدا کند. مطمئن باشید دختران ووشوکار ما همیشه از مریم هاشمی به‌عنوان یک الگو یاد خواهند کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار