فن‌خال؛ جدیدترین گزینه جانشینی آنچلوتی

این روزها بحث بازگشت سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال هلند به بایرن مونیخ مطرح است.

، باشگاه بایرن مونیخ پس از اینکه اخیراً به دلیل تداوم نتایج ضعیف این تیم به همکاری‌اش با کارلو آنچلوتی پایان داد، اکنون در تلاش است تا جانشین این سرمربی ایتالیایی را هر چه سریع‌تر انتخاب کند، این در حالی است که هدایت موقت تیم به ویلی سانیول، دستیار فرانسوی کارلتو سپرده شده است.

در حالی که در روزهای اخیر از نام‌هایی همچون توماس توخل، لوئیس انریکه، لوران بلان، یورگن کلوپ و یولیان ناگلسمان به عنوان گزینه سرمربیگری باواریایی‌ها یاد شده است، اکنون نشریه «WAZ» آلمان خبر می‌دهد که مدیران ارشد این باشگاه آلمانی احتمال بازگشت لوئیز فن‌خال به این تیم را نیز مورد بررسی قرار داده‌اند.

فن‌خال ۶۶ ساله پس از اینکه در ماه مِی ۲۰۱۶ از سمت سرمربیگری منچستریونایتد اخراج شد، هدایت تیمی را تا به امروز بر عهده نداشته است. این مربی هلندی بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ هدایت سرخپوشان مونیخی را بر عهده داشت و در همان فصل اول با این تیم فاتح بوندس‌لیگا و جام حذفی آلمان شد و بایرن را تا فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند، جایی که تیمش ۲ بر صفر مغلوب اینتر شد. فن‌خال اما در ادامه با اولی هوینس، رئیس باشگاه بایرن مونیخ به مشکل خورد و در سال ۲۰۱۱ از این تیم جدا شد.

اگر فن‌خال به بایرن مونیخ بازگردد، این اولین بار نخواهد بود که یک سرمربی برای دومین بار هدایت باواریایی‌ها را بر عهده می‌گیرد چرا که پیش از این اودو لاتک، اوتمار هیتسفلد و جیووانی تراپاتونی هر یک در دو مقطع هدایت بایرن را برعهده داشته‌اند و حتی یوپ هاینکس در سه مقطع مختلف سکان‌دار هدایت باواریایی‌ها بوده است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار