ایران میزبان جام جهانی سپک تاکرا شد

اولین دوره مسابقات جام جهانی سپک تاکرا، اوایل سال آینده و در دو بخش دوبل و چهارنفره در تهران برگزار می‌شود.

و به نقل از سایت فدراسیون انجمن‌‌های ورزشی، نشست مشترک مسئولان فدراسیون جهانی سپک تاکرا با رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و رئیس کنفدراسیون آسیای میانه امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

در این جلسه محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه،«عبدالحلیم بن قادر» رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی،«محمد فاروق عبدالحلیم» معاون دبیر کل و بازرس فدراسیون جهانی، سهراب آزاد، رئیس انجمن سپک تاکرای ایران و نایب رئیس فدراسیون آسیایی و جهانی ،محمد یاسین محمدی، رئیس فدراسیون سپک تاکرای افغانستان،علی فولادی راد، دبیر انجمن سپک تاکرا و مسعود خسروی،  رئیس کمیته سپک تاکرای استان تهران حضور داشتند.

علیپور در ابتدای این نشست گفت: حضور دبیر کل فدراسیون جهانی در ایران به جامعه سپک تاکرای کشورمان امید و انگیزه می دهد و این ورزش در ایران علاوه بر فعالیتهای مثبت انجمن به دلیل حمایت فدراسیون آسیایی و جهانی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

در ادامه این نشست ،عبدالحلیم بن قادر اظهار داشت: سپک تاکرا در ایران به دلیل توجه رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی و ارتباطات خوب ایشان روز به روز در حال پیشرفت است و از طرفی ارتباط نزدیک و تعامل رئیس انجمن سپک تاکرای ایران با محمد علیپور به این توسعه و موفقیت روز افزون کمک می‌کند.

رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی ضمن ارائه پیشنهاد برگزاری مسابقات جام جهانی به میزبانی تهران تاکید کرد: ایران به عنوان رئیس کنفدراسیون آسیای میانه و با توجه به میزان علاقه مندی این رشته در بین جوانان این منطقه می‌تواند عهده‌دار میزبانی مسابقات جام جهانی باشد و قطعاً برگزاری این مسابقات سکوی پرتاپ سپک تاکرای ایران خواهد بود.

بعد از مطرح شدن این پیشنهاد و با موافقت انجمن سپک تاکرای ایران، مقرر شد که اولین دوره مسابقات جام جهانی سپک تاکرا، اوایل سال آینده و در دو بخش دوبل و چهارنفره (کوارت) با حضور ۱۰ تیم برتر دنیا در تهران برگزار شود.

همچنین قرار است یک دوره کارگاه آموزشی بین المللی داوری قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی و با حضورمدرسان مجرب خارجی در تهران برگزار شود.

در ادامه این نشست و با پیشنهاد محمد علیپور به عنوان رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه و با توافق بن قادر مقرر شد که تیم ملی سپک تاکرای افغانستان برای اولین بار در مسابقات جهانی شرکت کند.

مسئولان فدراسیون جهانی سپک تاکرا، فردا به همراه محمد علیپور در جلساتی جداگانه با محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک دیدار خواهند داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار