مارکا: اولین ورزشکار زن ایرانی به آمریکا رفت

بازتاب حضور بانوی شطرنج‌باز ایرانی در آمریکا در رسانه‌های خارجی

دو روزنامه اسپانیایی و آمریکایی خبر مربوط به حضور بانوی شطرنج‌باز ایرانی در آمریکا را منتشر کردند.

، درسا درخشانی بانوی شطرنج‌باز ایرانی پس از چند سال عدم حضور در ایران، فدراسیون خود را به آمریکا تغییر داد؛ تغییری که واکنش مسئولان فدراسیون شطرنج کشورمان را نیز به دنبال داشت و آنها این کار را غیر قانونی ندانستند.

خبر این جابه‌جایی در پروفایل درخشانی که سال ۹۵ بدون حجاب در رقابت‌های آزاد جبل‌الطارق نیز شرکت کرد، در رسانه‌های خارجی از جمله‌ روزنامه‌های اسپانیایی و آمریکایی بازتاب داشت.

روزنامه «مارکا» چاپ اسپانیا با اشاره به اینکه فعالیت درخشانی در ایران به دلیل عدم استفاده از حجاب به حالت تعلیق درآمده است، نوشت که او از این پس برای آمریکا رقابت می‌کند.

در ادامه این مطلب آمده است: «درخشانی ۱۹ ساله که عناوینی همچون استاد بزرگ و استاد بین‌المللی بانوان را دارد، سابقه قهرمانی جوانان آسیا را دارد. او اولین ورزشکار زن ایرانی است که به آمریکا منتقل می‌شود. همچنین فعالیت‌های برادر کوچکتر او به نام برنا به دلیل رویارویی با حریفی از رژیم صهیونیستی در همان تورنمنت جبل‌الطارق به حالت تعلیق درآمده است.»

روزنامه «نیویورک پست» نیز در این باره نوشت: «تیم شطرنج آمریکا به دختر نوجوان ایرانی که به خاطر حجاب محروم شده، خوشامد می‌گوید. درسا درخشانی به «نازی پایکیدزه» دختر روسی‌الاصل می‌پیوندد که در سال ۲۰۱۶ قهرمان شطرنج زنان آمریکا شد. این شطرنج‌باز در اعتراض به حجاب، از حضور در رقابت‌های قهرمانی بانوان جهان در تهران که در فوریه ۲۰۱۶ برگزار شد، امتناع کرد.»

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار