استقبال توهین‌آمیز هواداران ملی اسپانیا از پیکه/ لوپتگی هم هو شد!

گروهی از هواداران تیم ملی اسپانیا که تعصب مدافع میانی تیم فوتبال بارسلونا به ایالت کاتالونیا به مذاق‌شان خوش نمی‌آید، علیه او موضعگیری کردند.

، جرارد پیکه روز گذشته (دوشنبه) در اولین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال اسپانیا برای دو دور پایانی بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ از سوی گروهی از هواداران تیم ملی کشورش هو شد و مورد اهانت قرار گرفت.

هواداران اسپانیا به خصوص آن دسته که طرفدار رئال مادرید نیز هستند، از مدت‌ها قبل علیه پیکه که در شبکه‌های اجتماعی بارها به تیم محبوب آنها کنایه زده موضعگیری کرده‌اند اما دلیل اصلی دشمنی آنها با مدافع بارسلونا به ماجرایی برمی‌گردد که سه فصل پیش در فینال جام حذفی اسپانیا رخ داد؛ فینالی که در ورزشگاه نوکمپ برگزار شد و هواداران کاتالان بارسلونا با آوردن پرچم‌های ایالت‌شان به ورزشگاه هنگام پخش سرود تیم ملی اسپانیا آن را هو کردند. پیکه بعد از آن بازی حرکت طرفداران تیمش را محکوم نکرد و گفت که حق آزادی بیان دارند. از آن روز تاکنون هر بار که پیکه در اردوی تیم ملی اسپانیا حضور پیدا می‌کند هو می‌شود و با وجود تأکید سرمربی و حتی بازیکنان رئال مادرید بر لزوم پایان هو شدن هم‌تیمی بارسلونایی‌شان این داستان ادامه داشته است.

دشمنی پیکه و هواداران اما حالا وارد فاز جدیدی شده است که آن اظهارات اخیر این مدافع کاتالان درباره درگیری پلیس اسپانیا با رأی دهندگان در همه‌پرسی استقلال ایالت کاتالونیا و نخست‌وزیر اسپانیا بوده است. همانگونه که انتظار می‌رفت گروهی از هواداران در اولین جلسه تمرینی تیم ملی اسپانیا در منطقه لاس روساس شهر مادرید، برای دو بازی پیش رو مقابل آلبانی و رژیم اشغالگر قدس، استقبالی خصومت‌آمیز از مدافع میانی آبی‌و‌اناری‌ها انجام دادند.

در میان این هواداران که بسیاری از آنها پرچم اسپانیا را با خودشان به ورزشگاه برده بودند، پا را فراتر گذاشتند و علاوه بر هو کردن پیکه به او توهین کردند. گروهی از آنها روی سکوها بنری را به نمایش درآوردند که پیکه را با لفظی رکیک خطاب کرده و از او خواسته بودند که تیم ملی را ترک کند. روی یک بنر دیگر هم نوشته شده بود:«پیکه اسپانیا کشور تو است».

نکته جالب در تمرینات روز گذشته تیم ملی اسپانیا این بود که علاوه بر پیکه‌ای که خیلی آرام و خونسرد به نظر می‌رسید، خولن لوپتگی، سرمربی لاروخا نیز هو شد که تصور می‌شود دلیل آن تصمیم او برای دعوت از مدافع بارسلونا و دفاع از وی بوده است.

تیم ملی اسپانیا جمعه شب میزبان آلبانی است و سه روز بعد میهمان رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار