در گفت‌وگو با تسنیم

نایبی: ترکمنستان ناعادلانه از سد تیم ایران گذشت/ بسکتبال سه نفره بانوان در آینده‌ای نزدیک جزو مدعیان می‌شود

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان گفت: بازیکنان ترکمنستان ناعادلانه تیم ایران را شکست دادند.

افسانه حسن نایبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: بازی‌های بسکتبال سه نفره با حضور ۱۲ تیم برگزار شد. تیم ایران در این رقابت‌ها شروع خوبی داشت. ابتدا تیم ملی افغانستان را شکست دادیم و پس از آن توانستیم از سد تیم چین تایپه بگذریم و به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد صعود کردیم.

وی افزود: در بازی سوم به مصاف تیم ملی ترکمنستان رفتیم. بازیکنان ما برای نخستین بار در سالنی مسابقه می‌دادند که سه هزار تماشاگر در آن حضور داشتند. جو بسیار سنگینی بودند. بازیکنان ترکمنستان نیز بازی ناجوانمردانه‌ای را ارائه کردند. بارها در زمین روی بازیکنان ما خطا کردند اما داوران زمین هیچ سوتی را به نفع ما نزدند. به تمام معنا بازی به دور از عدالت را پیاده کردند تا بتوانند از سد تیم ایران بگذرند. ترکمنستان در بازی با سوریه نیز به همین شکل رفتار کرد و بازیکنان سوریه با چهره‌ای گریان زمین را ترک کردند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره ادامه داد: در شرایطی ترکمنستان تیم ایران را شکست داد که اگر بازی تمیزی را ارائه می‌کردند چه بسا تیم ایران برنده این دیدار می‌شد. اما به هرحال این بازی‌ها تمام شده و من از عملکرد شاگردانم در این رقابت‌ها راضی هستم.

حسن نایبی تاکید کرد: تیم ایران با ۴ مرحله اردو و بدون برگزاری دیدار تدارکاتی عازم این بازی‌ها شد. این در شرایطی است که رقبای ما چندی پیش در مسابقات جام جهانی فرانسه حضور داشتند.

وی یادآورشد: سال‌ها بسکتبال بانوان ما از حضور در میادین بین المللی محروم بودند. تلاش‌های وزیر ورزش و جوانان و معاونت امور بانوان و همچنین مسئولان بسکتبال کشورمان باعث شد تا بازیکنان ما پا به میدان‌های بین‌المللی بگذارند. حالا که این فرصت برای ما فراهم شده است امیدوارم حمایت‌ها از این تیم بیشتر شود. بانوان ما پتانسیل لازم را دارند و در صورت حمایت و سرمایه‌گذاری برای آنها در آینده‌ای نزدیک جزو تیم‌های مدعی در آسیا خواهند شد.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان تصریح کرد: در بازی‌های داخل سالن ضعف‌ها و کمبودهای تیم ملی را به خوبی مشاهده کردیم. تیم ما به بدنسازی  تمرینات حرفه‌ای نیاز دارد. به لحاظ سرعتی در مقایسه با حریفان آسیایی ضعیف هستیم. به طورحتم اگر با برنامه‌ریزی مدون پیش برویم بسکتبال سه نفره بانوان در بازی‌های جاکارتا حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت.

افسانه حسن‌نایبی گفت: دو ماه دیگر مسابقات مغولستان برگزار می‌شود. امیدوارم شرایطی فراهم بشود تا تیم ایران نیز در این رقابت‌ها شرکت کند. ما سال‌ها از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم بودیم و اکنون که این سد برداشته شده باید از فرصت‌ها استفاده کنیم و تجربه بازیکنان خود را بالا ببریم تا فاصله‌شان با رقبا کمتر شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار