بیرون کشیدن گل‌گهر از لحاظ حقوقی قابل اعتراض است

افاضلی: کمک داور بازی ما و گل‌گهر خیلی مَرد است، کمیته داوران به او پاداش بدهد/ می‌خواستند لباس‌های تیم را توقیف کنند!

سرمربی صبای قم از کمک داوری که گل دوم این تیم مقابل گل‌گهر سیرجان اعلام کرد تمجید به عمل آورد.

هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، درخصوص تساوی ۲ - ۲ تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال عنوان کرد: تیم ما نسبت به روز اول خیلی تغییر کرده و شرایط صبا از جمله وضعیت بدنی بازیکنان، روز به روز بهتر می‌شود. با این حال این تیم هنوز با ایده‌آل‌های من فاصله دارد، اما کم کم شکل واقعی خود را می‌گیرد و این پیشرفت به من انرژی می‌دهد.

وی افزود: گل‌گهر هزینه زیادی برای بازیکنان خود کرده و نفرات شناخته‌شده‌ای برای این تیم بازی می‌کنند. تیم ما اما جوان است و محدودیت‌های زیادی هم داریم. قبل از شروع مسابقه، یک نفر با حکم آمده بود و می‌خواست لباس‌های تیم را توقیف کند! این مشکل به خاطر بدهی باشگاه در سال‌های گذشته به وجود آمد و این اتفاق را برای نخستین بار در عمرم مشاهده کردم.

سرمربی صبا در مورد قضاوت وحید صالحی داور این مسابقه، با بیان اینکه نمی‌خواهد درباره داوری صحبت کند، تصریح کرد: مقابل گل‌گهر، اتفاقاتی افتاد که برای اولین مرتبه در عمرم می‌دیدم. هنوز ۴،۳ دقیقه به پایان مسابقه زمان مانده بود که داور وسط به داور چهارم اعلام کرد چهار دقیقه وقت تلف شده برای این مسابقه در نظر بگیرد. داور قبل از پایان ۹۰ دقیقه قانونی مسابقه، پایان بازی را اعلام کرد. در وقت اضافه هم توپ وارد دروازه گل‌گهر شد که این گل پس از گذشت یک دقیقه اعلام شد.

افاضلی با بیان اینکه به هر دو گل تیم گل‌گهر که از روی ضربات پنالتی به ثمر رسید اعتراض دارد، خاطرنشان کرد: در پنالتی دوم گل‌گهر که به گل دوم این تیم انجامید، بازیکن حریف در موقعیت آفساید قرار داشت. همچنین قبل از اینکه ما گل تساوی را به ثمر برسانیم، توپ دو بار به دست بازیکنان گل‌گهر برخورد کرد که داور پنالتی نگرفت. کمک داور مسابقه به داور اعلام کرد که توپ گل شد و پای حرف خود ایستاد. این کمک داور خیلی مَرد است و کمیته داوران باید برای او پاداش ویژه‌ای در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اتفاقات پس از پایان ۹۰ دقیقه مسابقه که برخی بازیکنان گل‌گهر به رختکن رفته بودند، گفت: این اتفاقات از لحاظ حقوقی برای ما قابل اعتراض است. پس از اینکه بازی قطع شد، گل‌گهر حاضر به بازی نشد. بازی نکردن یک تیم، زمان محدودی دارد که قبل از آن باید به زمین بازگردد. این در حالی بود که تیم گل‌گهر زمان زیادی بازی را متوقف کرد.

«اینگونه اشتباهات داوران نباید در لیگ باب شود» سرمربی صبا با بیان این جمله اظهار داشت:  این داوران جوان هستند و باید با آنها طوری رفتار کنیم که نابود نشوند، اما آنها نباید این اشتباهات را تکرار کنند. راضی نیستیم همه سر داور بریزند و این داور می‌تواند سال‌ها قضاوت کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار