در صورت توافق تا پایان بازی‌های آسیایی با «نلیا» قرارداد می‌بندیم

درخشان: با سرمربی تیم ملی بانوان ازبکستان به توافقات خوبی رسیدیم/ با آغوش باز پذیرای محجوب هستیم

رئیس فدراسیون جودو از حضور نلیا، سرمربی تیم ملی جودو بانوان ازبکستان در تهران برای هدایت تیم ملی بانوان خبر داد.

محمد درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص برگزاری مراسم تجلیل فدراسیون جودو از اعضای تیم‌های ملی اظهار داشت: با توجه به اینکه اکثر رویدادهای مهم سال میلادی به اتمام رسیده و به جز مسابقات جهانی جوانان جهان در زاگرب، مسابقه مهم دیگری باقی نمانده است، تصمیم گرفتیم با همکاری اسپانسر فدراسیون جودو مراسم تجلیلی را طراحی کنیم.

وی ادامه داد: در این مراسم اعضا خانواده جودو بعد از مدت‌ها دور هم جمع شدند و ساعاتی را با یکدیگر سپری کردند. در کنار این همنشینی  از کسانی که در طول سال میلادی موفق به افتخارآفرینی شده بودند تجلیل به عمل آوردیم. قطعا برگزاری این مراسم به خانواده جودو در جهت همدلی، وفاق و دوستی بیشتر کمک خواهد کرد و باید از اسپانسر فدراسیون و همه کسانی که در برگزاری این مراسم کمک کردند تشکر کنم.

رئیس فدراسیون جودو در خصوص کسب مدال جهانی ملایی گفت: با وجود اینکه کسب مدال جهانی یک افتخار بزرگ است اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه صحبت کنیم در مسابقات جهانی این دوره به دنبال مدال جهانی نبودیم و دورنمای ما کسب مدال المپیک بود. اگر بتوانیم در المپیک توکیو به مدال جهانی دست پیدا کنیم به آرزوی بزرگ خود رسیدیم.

درخشان درخصوص تمایل محجوب برای بازگشت به جودو عنوان کرد: محجوب فرزند جودو است و شخصا مانند پسرم به او علاقمند هستم. به هیچ عنوان تصمیم محجوب برای بازگشت به جودو را پشیمانی او نمی‌دانم و اعتقاد دارم برخی اوقات لازم است هر فردی در هر زمینه‌ای مدتی از علاقه خود دور باشد تا با انگیزه‌تر بازگردد. در خانه جودو همیشه به روی محجوب باز است چرا که او از خانواده این رشته است که در میادین مختلف بین‌المللی پرچم جمهوری اسلامی را به اهتزار در آورده است.

وی افزود: با اینکه محجوب یکسال از جودو دور بوده اما اعتقاد با یک دوره تمرینی کوتاه‌مدت مجددا توانایی رسیدن به دوران اوج را خواهد داشت. با آغوش باز پذیرای محجوب هستیم و امیدواریم به بازگشت خود در برنامه جدید فدراسیون مشارکت داشته باشد.

رئیس فدراسیون جودو در خصوص وضعیت حضور مربی خارجی در تیم ملی بانوان تصریح کرد: مذاکراتی را با نلیا، سرمربی تیم ملی بانوان ازبکستان انجام دادیم که به نتایج خوبی نیز رسیدیم. در ابتدا این مربی ازبکستانی به ما اعلام کرده بود به دلیل مشکلات امکان حضور در ایران را ندارد اما در هفته گذشته مجددا در تماسی اعلام کرد مشکلاتش حل شده است و آماده حضور در ایران هستم.

درخشان تاکید کرد: بعد از این اتفاق کپی پاسپورت او را دریافت کردیم تا مراحل دریافت ویزای نلیا را برای حضور ۱۰ روزه در تهران مهیا کنیم. البته نلیا برای تست به تهران نخواهد آمد و با توجه به رزومه روشنش احتیاجی به این کار نداریم و ما خواستار او هستیم. حضور ۱۰ روزه این مربی در تهران فقط برای این است که با شرایط جودو و کشورمان آشنا شود. در صورت توافق نهایی هم تا پایان بازی‌های اندونزی با او قرارداد می‌بندیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار