اخبار جام جهانی ۲۰۱۸ - روسیه

انتظار مسکو برای ورود یک میلیون هوادار/ برنامه ویژه گردشگری در سامارا

پایتخت روسیه انتظار دارد تا بیش از یک میلیون هوادار فوتبال در مدت زمان جام جهانی ۲۰۱۸ وارد این شهر شوند.

، آلکسی تیخننکو، رئیس بخش هتل‌های اداره ورزش و گردشگری مسکو در جمع خبرنگاران ژاپنی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری توکیو گفت: مسکو انتظار دارد تا یک میلیون هوادار فوتبال از کشورهای مختلف جهان در طول برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به این شهر بیایند.

وی در ادامه اظهار داشت: هم‌اکنون رزرو اتاق در هتل‌های مسکو  فعال شده و بسیاری از تیم‌های ملی شرکت‌کننده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شهر مسکو را به عنوان محل برپایی اردوی خود انتخاب کرده‌اند. همچنین هواداران فوتبال می‌توانند علاوه بر مسکو ۱۰ شهر دیگر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ را به عنوان محلی برای سفرهای خود و تماشای بازی‌ها انتخاب کنند. ما انتظار داریم که تا یک میلیون هوادار فوتبال در این رقابت‌ها وارد مسکو شوند.

آلکسی تیخننکو در خاتمه یادآور شد: شهرداری مسکو به همراه نهادهایی کنترل قیمت اماکن اقامتی جهت میهمانان و هواداران فوتبال را تحت‌نظر دارد تا شاهد گرانی کاذب در مدت‌زمان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نباشیم. هم‌اکنون در مسکو هزار هتل با ظرفیت ۶۳ هزار اتاق وجود دارند که فکر می‌کنیم میهمانان ۳ یا ۴ روز را برای اقامت در مسکو انتخاب کنند.

خبر دیگر از روسیه و جام جهانی ۲۰۱۸ مربوط به سامارا یکی از ۱۱ شهر میزبان این رقابت‌ها است.

روزنامه سامارا اعلام کرد که مسئولان این شهر برنامه ویژه گردشگری را برای هواداران فوتبال در جام جهانی آماده کرده‌اند. این برنامه گردشگری با توجه به مدت اقامت میهمانان از یک تا چند روز پیش‌بینی شده‌ است. کوتاه‌ترین مسیر گردشگری برای افرادی که فقط یک روز در سامارا حضور خواهند داشت کمتر از ۳.۵ کیلومتر است.

جام جهانی ۲۰۱۸ با شرکت ۳۲ تیم از جمله تیم ملی فوتبال ایران در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر روسیه در روزهای ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار