در انتظار واکنش کی‌روش به لغو بازی ایران - توگو؛ آتشی که شعله‌ور می‌شود

به دنبال لغو بازی دوستانه ایران و توگو باید منتظر واکنش سرمربی تیم ملی باشیم که همیشه نسبت به این مسائل واکنش تندی نشان داده است.

خبرنگار ورزشی ، بر اساس آنچه وزیر ورزش جمهوری تاتارستان روسیه اعلام کرده، دیدار دوستانه ایران و توگو که قرار بود ۱۳ مهرماه در کازان برگزار شود، لغو شد. موضوعی که به صورت تلویحی از سوی روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال هم تأیید شد و حالا فدراسیون در تلاش است راهی برای برگزاری این بازی پیدا کند. هرچند بعید به نظر می‌رسد دیگر بازی ایران و توگو در کازان روسیه برگزار شود و حالا شرایط کمی سخت شده است.

از آنجایی که کارلوس کی‌روش کمپی را در کازان روسیه برای برپایی اردوی تیم ملی در نظر گرفته و قرار بود در این اردو هم ابتدا بازی دوستانه با توگو (۱۳ مهرماه) برگزار شود و سپس ۱۸ مهرماه ملی‌پوشان به مصاف روسیه بروند، حالا باید منتظر واکنش جدید او باشیم. سرمربی تیم ملی در حالی برنامه‌ریزی کرده تیمش را برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده کند که در چند وقت اخیر بارها به اجرایی شدن برنامه‌هایش تأکید داشته است. حالا اولین برنامه او با خلل مواجه شده و اولین بازی دوستانه تیم ملی در راه آماده‌سازی، لغو شده است.

سرمربی تیم ملی بارها نسبت به لغو برنامه‌هایش واکنش‌های تندی نشان داده است. او معتقد است هر بار برنامه‌ای جدی برای آماده‌سازی تیم ملی داشته، این برنامه‌ها لغو می‌شود. مصداق بارز صحبت‌های کی‌روش شاید لغو بازی‌های دوستانه با ساحل عاج، سنگاپور، عراق و... باشد که در حین انجام بازی‌های تیم ملی در انتخابی جام جهانی، یکی پس از دیگری لغو شد. کی‌روش همان زمان نیز واکنش‌های تندی به این مسائل نشان داد که یک بار از «زرنگ خیابانی» نام برد، بار دیگر به طعنه اعلام کرد تیمش با انجام دیدار دوستانه مقابل کارکنان هتل راهی جام جهانی شده و بارها از این واکنش‌ها نشان داده است.

کی‌روش در آخرین مصاحبه‌ای که در ایران انجام داد، در نشست خبری پس از بازی با سوریه اعلام کرد اگر قرار است تیم ملی در جام جهانی آماده‌سازی خوبی داشته باشد، برنامه‌های او باید به صورت منظم انجام شود و دیگری برنامه‌ای لغو نشود. او حتی تأکید کرد آخرین باری است که درباره چنین مسائلی صحبت می‌کند و پس از آن هم جلسه‌ای را با مهدی تاج برگزار کرد. رئیس فدراسیون فوتبال هم پس از جلسه با کی‌روش اعلام کرد برنامه‌های تیم ملی مو به مو اجرا خواهد شد و اولین بازی هم با توگو خواهد بود. حالا در اولین برنامه سرمربی تیم ملی اینگونه خللی ایجاد شده که طبق گفته رئیس کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال، مشکل مربوط به عدم صدور روادید است. برخی هم می‌گویند که برخی هماهنگی‌ها از سوی همین کمیته انجام نشده که البته حمیرا اسدی این موضوع را رد کرد.

سرمربی تیم ملی مانند آتشی است که با چنین اتفاقاتی هر لحظه امکان شعله‌ور شدن او وجود دارد. کی‌روش این بار در راه آماده‌سازی تیم ملی برای جام جهانی مصمم‌تر است و شاید لغو بازی دوستانه با توگو شروع حاشیه‌ای جدید برای تیم ملی باشد، اما ابتدا باید دید واکنش رسمی فدراسیون فوتبال به این مسئله چیست و چه تمهیداتی برای جلوگیری از لغو این بازی دارند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار