نقش کی‌روش در جدایی فن‌نیستلروی از منچستریونایتد

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نقشی پررنگ در جدایی فن‌نیستلروی از منچستریونایتد در سال ۲۰۰۶ داشته است.

، رود فن‌نیستلروی که بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ در تیم فوتبال منچستریونایتد عضویت داشت و در طول ۵ فصل ۱۵۰ گل برای شیاطین سرخ به ثمر رساند، در سال ۲۰۰۶ از این تیم انگلیسی جدا و در ازای ۱۴ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست.

نشریه «ساندی تایمز» در شماره امروز خود نقل‌قول‌هایی از آلاستیر کمپبل، مدیر ارتباطات پیشین تونی بلر، نخست ‌‌وزیر پیشین انگلیس و موسس دانشگاه تجارت فوتبال واقع در بخشی از ورزشگاه خانگی برنلی منتشر کرده و دلیل جدایی فن‌نیستلروی از منچستریونایتد را فاش کرده است.

این نشریه انگلیسی ماجرا را این‌طور شرح می‌دهد: در ماه ژوئن ۲۰۰۶ کمپبل با سرالکس فرگوسن، سرمربی وقت شیاطین سرخ در جنوب فرانسه ملاقات می‌کند. فرگی در آن مقطع مطمئن نبوده که چه اتفاقی در مورد فن‌نیستلروی در حال رخ دادن است، بازیکنی که در آن مقطع به کریستیانو رونالدوی جوان با گفتن این جمله که پدری جدید به نام کارلوس کی‌روش - دستیار اول وقت فرگوسن - پیدا کرده است، او را آزرده بود. پدر کریس که یک الکلی بود، درگذشته بود.

کمپبل در این باره گفت: «کی‌روش از فن‌نیستلروی خواست تا به رونالدو احترام بگذارد، اما او در پاسخ گفت که نمی‌خواهد به کسی احترام بگذارد. مهاجم هلندی منچستریونایتد البته بعداً از کی‌روش عذرخواهی کرد، اما کارلوس آن را نپذیرفت.  در ادامه هم وقتی فرگوسن شنید که چه اتفاقی افتاده، نیستلروی را به خانه فرستاد و مطمئن نبود که باید با او چه کار کند».

فن‌نیستلروی در نهایت در همان تابستان از منچستریونایتد جدا و راهی رئال مادرید شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار