شاهکارهای بارسلونا، دیبالا و لوکاکو

باشگاه بارسلونا، مهاجم آرژانتینی یوونتوس و مهاجم بلژیکی شیاطین سرخ آمار قابل‌توجهی از خود بر جای گذاشتند.

، تیم فوتبال بارسلونا شب گذشته (شنبه) در هفته ششم لالیگای اسپانیا در خانه خیرونا به برتری ۳ بر صفر دست یافت تا ششمین برد متوالی خود در فصل جدید این رقابت‌‌ها را به ثبت برساند. آبی‌واناری‌ها تا به اینجای کار ۲۰ گل به رقبا زده‌اند و تنها دو گل دریافت کرده‌اند.

این میزان گل‌خورده شاگردان ارنستو والورده کمترین میزان گل خورده بارسلونا از فصل ۰۲-۲۰۰۱ است، جایی که همانند این فصل تنها در ۶ بازی اول خود ۲ گل خورده بودند. تنها یک تیم در پنج لیگ برتر باشگاهی اروپا در ۶ بازی اول خود کمتر از ۲ گل دریافت کرده و آن بوروسیا دورتموند است.

تیم تحت‌هدایت والورده با ۶ پیروزی متوالی، از این حیث با رکورد بارسلونای گواردیولا و بارسلونای تیتو ویلانووای فقید برابر شد، اما بهترین شروع فصل متعلق به بارسلونای تاتا مارتینو در فصل ۱۴-۲۰۱۳ با ۸ برد متوالی است.

پائولو دیبالا، مهاجم آرژانتینی یوونتوس هم در بازی شب گذشته (شنبه) این تیم برابر تورین در دربی دلا موله که به برتری ۴ بر صفر بانوی پیر انجامید، دو گل به ثمر رساند تا به رکورد ۱۰ گل زده در ۶ بازی ابتدای فصل یوونتوس در این رقابت‌ها برسد.

دیبالا اولین بازیکنی از فصل ۹۵-۱۹۹۴ است که در ۶ بازی اول بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایتالیا بیشترین گل زده را داشته است. این فصل تنها رادامل فالکائو از موناکو با ۱۱ گل زده در ۷ بازی، آمار بهتری نسبت به دیبالا در بین پنج لیگ برتر باشگاهی اروپا داشته است.

لیونل مسی از آرژانتین با ۹ گل زده و پی‌یر امریک اوبامیانگ از بورسیا دورتموند با ۸ گل زده نیز پس از مهاجم آرژانتینی راه‌راه پوشان تورین هستند.

با پیروزی ۳ بر ۲ شب گذشته ناپولی در خانه اسپال ۲۰۱۳ و برتری ۴ بر صفر یوونتوس برابر تورین، برای اولین بار در تاریخ رقابت‌های سری A ایتالیا، دو تیم هر ۶ بازی ابتدایی خود در این مسابقات را با برد به پایان برده‌اند.

در هفته ششم لیگ برتر انگلیس نیز منچستریونایتد عصر روز گذشته به لطف تک‌گل روملو لوکاکو با نتیجه یک بر صفر از سد میزبان خود، ساوتهمپتون گذشت تا پنجمین برد فصل خود را جشن بگیرد. لوکاکو با این گلی که به ثمر رساند به رکورد لوئیز ساها رسید. تا کنون تنها دو بازیکن در تاریخ باشگاه منچستریونایتد در ۶ بازی اول موفق به زدن ۶ گل شده‌اند و آن لوکاکو و ساها هستند.

مهاجم ۲۴ ساله و بلژیکی شیاطین سرخ در بازی با وستهام (۲ بار)، سوانزی، استوک‌سیتی و اورتون موفق به گلزنی شده و تنها در تقابل با لسترسیتی در گلزنی ناکام بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار