یک تورنمنت جدید در فدراسیون جهانی والیبال

گراسا: زمان مناسبی برای برگزاری لیگ جهانی باشگاه‌ها در اختیار داریم

رئیس فدراسیون جهانی والیبال گفت: فاصله یک ماهه بین پایان مسابقات ملی و شروع لیگ‌های باشگاهی، زمان مناسبی برای برگزاری لیگ جهانی باشگاه‌هاست که البته من دوست دارم فینال آن در لهستان برگزار شود.

، آری گراسا فرنداندز، رئیس برزیلی فدراسیون جهان والیبال، هفته گذشته از لهستان بازدید و با رئیس فدراسیون والیبال و وزیر ورزش این کشور ملاقات کرد.

گراسا در گفت‌وگو با یک تلویزیون ورزشی لهستانی اظهار داشت: لهستان، کشور خاص و مهمی برای فدراسیون جهانی است. این کشور نقش مهمی در برنامه‌های ورزشی، مالی و تلویزیونی ما ایفا می‌کند. من یک برزیلی هستم ولی باید بگویم که برزیل با وجود داشتن بهترین تیم ملی در رنکینگ جهانی از نظر برگزاری رویدادهای بین المللی در حد لهستان نیست. پیشنهاداتی که لهستان به ما می‌دهد، بدون اغراق در سطح NBA است.

او در مورد میزبانی لهستان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان اظهار داشت: والیبال در ۴ سال گذشته، رشد بسیار زیادی داشته است. متاسفانه به دلایل مختلف، زمان کافی برای رویارویی تیم‌های ملی کشورهای جهان وجود ندارد و تلویزیون هم قادر به پخش همه مسابقات نیست. مسابقات باشگاه‌‌های جهان با حضور بزرگ‌ترین تیم‌های باشگاهی جهان و بهترین بازیکنان دنیا برگزار می‌‌شود. برگزاری این مسابقات باعث می‌شود تا میل به تاسیس و تقویت باشگاه‌های والیبال، رشد کند. من مطمئن هستم که مسابقات پیش رو که در لهستان برگزار خواهد شد با موفقیت کامل همراه خواهد بود.

گراسا از تعمیم لیگ جهانی والیبال به جام باشگاه‌های جهان خبر داد و گفت: ایده برگزاری لیگ باشگاه‌های جهان،‌ مربوط به تمام سال نیست چون تیم‌های ملی در حدود ۵ ماه از سال درگیر مسابقات هستند و بازیکنان سپس در لیگ باشگاهی خود مشغول می‌شوند. فاصله یک ماهه بین پایان مسابقات ملی و شروع لیگ‌های باشگاهی، زمان مناسبی برای برگزاری لیگ جهانی باشگاه‌هاست که البته من دوست دارم فینال آن در لهستان برگزار شود.

وی تصریح کرد: من تقریباً تمام عمرم را در بانک و انجام امور بانکی گذرانده‌ام به همین خاطر معتقدم که راز موفقیت، برنامه ریزی خوب است. شما به هر چیزی با برنامه ریزی به دست خواهید آورد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار