گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از ترکمستان

بنی تمیم: ترکمنستان نباید از دل یک رشته به قهرمانی برسد

نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: نحوه برگزاری رقابت‌های کشتی سنتی بازی‌های داخل سالن آسیا عالی است اما میزبان نباید از دل یک رشته به قهرمانی برسد.

خبرنگار اعزامی از ترکمنستان، حمید بنی تمیم در مورد نحوه برگزاری و سطح رقابت‌های کشتی سنتی و با کمربند بازی‌های داخل سالن آسیا اظهار داشت: اگرچه از لحاظ فنی تعداد تیم‌ها قابل ملاحظه نیست ولی میزبان شرایط بسیار عالی را برای برگزاری بازی‌ها مهیا کرده است. حتی فکر می‌کنم نحوه برگزاری از المپیک برزیل هم بالاتر است.

او ادامه داد: ولی من نسبت به حضور بیش از یک نماینده در هر وزن انتقاد دارم. شاید درست نباشد که میزبان بخواهد از دل یک رشته به قهرمانی برسد. ما تقریباً در تمامی اوزان نماینده داریم بعضی از کشتی گیران ما در چند رشته روی تشک می‌روند اما در هیچ وزنی دو نماینده نداریم.

او در پاسخ به این پرسش که انتظار فدراسیون از کشتی گیران برای کسب مدال در بازی‌ها چقدر است, گفت: تا الآن انتظار ما از کشتی گیران نسبت به توقعی که داشتیم در بخش آقایان برآورده نشده است و در بخش بانوان هم با توجه به تجاربی که داشتند می‌بایست نتایج بهتری کسب می‌شد.

او افزود: البته کشتی گیران قطعاً در کشتی آلیش پهلوانی و آزاد و فرنگی بهتر عمل می‌کنند و توقعات ما برآورده می‌شود.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در مورد حضور زنان ایران در این رقابت‌ها نیز تاکید کرد: حضور زنان کشتی گیر ایران در این رقابت‌ها باعث ایجاد خودباوری در آنها می‌شود. پتانسیل ما در بخش بانوان بالا است و با توجه به اینکه اولین بار است در چنین رقابت‌هایی شرکت می‌کنند ، حضورشان در راستای تغییر نگاه بین المللی و استقبال خانواده ها موثر خواهد بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار