فدراسیون و وزارت برای گرفتن حق پخش مُصر هستند

درودگر: ندادن حق پخش تلویزیونی به فوتبال مانند آن است که یک نفر درآمدش را به همسایه بدهد

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال اعتقاد دارد که مهم‌ترین وظیفه فدراسیون فوتبال این است که بتواند پول حق پخش تلویزیونی را به جامعه فوتبال بازگرداند.

صادق درودگر در خصوص نامه‌های ارسال شده  مدیران سه باشگاه استقلال, پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز به رئیس سازمان لیگ مبنی بر پیگیری موضوع حق پخش تلویزیونی به خبرنگار ورزشی گفت: واگذاری حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌ها کار درستی است که باید انجام شود و مهم‌ترین وظیفه فدراسیون فوتبال این است که بتواند این پول را به جامعه فوتبال بازگرداند. این پول می‌تواند کل فوتبال ما را بچرخاند. این موضوع ملی است و همه باید به آن از دید ملی نگاه کنند.

وی ادامه داد: علت اینکه در فوتبال ما درآمد وجود ندارد و در آن نابسامانی زیادی است این است که درآمدهای فوتبال به خودش تعلق ندارد. مثل آن می‌ماند که پدر یک خانواده درآمدش را به بچه‌های خود ندهد و در عوض آن را به همسایه‌هایش بدهد. اگر حق پخش تلویزیونی به فوتبال برسد قطعاً همه مشکلات حل می‌شود.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ در واکنش به درخواست هماهنگ باشگاه‌‌های لیگ برتری برای گرفتن حق پخش تلویزیونی تصریح کرد: می‌خواهیم که این کار انجام شود اما مشکلی که وجود دارد این است که انجام این کار باید در مجلس  مصوب شود. این موضوع مانند آن می‌ماند که اگر یک برنامه تلویزیونی بخواهد از صدا و سیما پول بگیرد بدون تصویب مجلس این کار را انجام می‌دهد. گرفتن پول فوتبال هم نباید نیازی به مصوبه مجلس داشته باشد. حق پخش, پول فوتبال است و باید به خود فوتبال تعلق گیرد.

درودگر تاکید کرد: مجموعه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و همچنین وزارت ورزش مُصر هستند تا این کار به سرانجام برسد. آقای علی‌عسگری رئیس سازمان صدا و سیما هم پیگیر این موضوع است که این اتفاق خوب رخ دهد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که بتوانیم حق پخش را در همین فصل جاری رقابت‌ها بگیریم و برای همیشه به مشکلات فوتبال پایان دهیم و دیگر شاهد این نباشیم که ای اف سی و فیفا فوتبال مارا به دلیل بدهی‌ها تحریم کنند. اگر پول به این شکل وارد فوتبال ما شود دیگر بدهی ۳۰۰ میلیونی به یک میلیارد و یک میلیارد به ۸ میلیارد افزایش پیدا نمی‌کند و در نهایت باعث می‌شود که در فوتبال کشور ثبات مدیریت به‌وجود آید و مدیران بتوانند برای یک باشگاه ۱۵,۱۰ سال برنامه ریزی کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار