در گفت‌وگو با تسنیم

غیاثی: مگر عقده دارم که بخواهم جلوی مدال‌‌آوری تفتیان را بگیرم؟/ خوشحالم حرف سازمان تیم‌های ملی درست از آب درآمد

سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دوومیدانی به صحبت‌های شب گذشته حسن تفتیان پس از قهرمانی در بازی‌های داخل سالن آسیا واکنش نشان داد.

خبرنگار ورزشی ، حسن تفتیان قهرمان دوی سرعت آسیا شب گذشته و در فینال دوی ۶۰ متر در بازی‌های داخل سالن آسیا موفق شد به مدال طلا دست پیدا کند. وی پس از این قهرمانی گفت: خسته نباشید می‌گویم به آنهایی که نمی‌خواستند مدال بگیرم. حرف و حدیث‌هایی مطرح شد، اما ترجیح دادم که سکوت کنم و در واقع منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح دادم.

طرف صحبت تفتیان، تیمور غیاثی سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دوومیدانی بود. غیاثی سه هفته قبل درباره تفتیان صحبت کرد و گفت: «کسب مدال ارزشمند تفتیان در رقابت‌های قهرمانی آسیا که با رکورد ۱۰.۲۵ ثانیه و در شرایط خاصی به دست آمد، قابل احترام است، ولی غافل از این امر نباشیم که تعدادی از دوندگان مطرح آسیایی که در رقابت‌های اخیر جهانی نیز حضور داشتند و عملکرد به مراتب بهتری از تفتیان نیز داشتند، در هند غایب بودند.این امر تاسف بار و به دور از اخلاق گرایی و حرفه‌ای‌گری در ورزش است که یک قهرمان مغرورانه برای سازمانی مدعی شود.امیدوارم که تفتیان در تصمیم گیری برای روند عمر قهرمانی‌اش تجدید نظر کند و افتخارات مهم و بسیاری را برای خانواده دوومیدانی ایران به ارمغان آورد.»

غیاثی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی درباره صحبت‌های دیشب تفتیان اظهار داشت: تفتیان می‌خواست به فرانسه برود، اما پس از جلسه سازمان‌ تیم‌های ملی تصمیم گرفته شد که او در ایران بماند و تمریناتش را در همین جا تا زمان اعزام به ترکمنستان پیگیری کند. خوشبختانه همه دیدند که حرف ما درست از آب درآمد و تفتیان به مدال طلا رسید.

وی افزود: از خدایم است که تفتیان طلا بگیرد و نمی‌دانم چرا این صحبت‌ها را عنوان کرده است. ما فقط می‌خواستیم جلوی هزینه‌ها را بگیریم.

دارنده ۲ مدال طلا در رقابت‌های قهرمانی آسیا (۱۹۷۳ و ۱۹۷۵) و دو طلا و یک نقره در بازی‌های آسیایی (۱۹۷۰، ۱۹۷۴ و ۱۹۶۶) ادامه داد: مگر من عقده دارم که بخواهم جلوی مدال‌آوری تفتیان را بگیرم؟ من چندین طلای آسیا در کارنامه‌ام است و حالا به لحاظ وظیفه‌ای که دارم، باید تلاش کنم تا ورزشکاران بهترین نتیجه را بگیرند.

غیاثی درباره حمایتش از تفتیان پس از قهرمانی در آسیا و انتقاد سه هفته پیش از او گفت: من باید از ورزشکار دوومیدانی حمایت کنم. ضمن اینکه تا مجموعه درست نباشد، ورزشکار نیز مدال نمی‌گیرد. در نهایت باید بگویم که از قهرمانی تفتیان خوشحالم و اینکه حرف سازمان تیم‌های ملی نیز درخصوص عدم اعزام او به فرانسه در آن مقطع زمانی ثابت شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار