داوران با کفش روی تاتامی می‌روند

بهنام‌فر: به دنبال نتیجه ماندگار در کاراته ایران هستم/ انواع و اقسام بیماری‌های پوستی را در کبگانیان گرفتم

سرمربی تیم کاراته جوانان گفت: در مسابقات جهانی با وجود کار سخت، بسیار امیدوارانه به موفقیت تیم فکر می‌کنم و به دنبال نتیجه ماندگار در کاراته ایران هستم.

مهران بهنام‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص شرایط تیم جوانان اظهار داشت: سومین مرحله تمرینات تیم ملی از جمعه هفته گذشته آغاز شد و قرار است این اردو تا زمان حضور در مسابقات تدارکاتی ترکیه در ابتدای مهر ماه ادامه داشته باشد. در دو اردوی اول تمرکز خود را روی بدنسازی گذاشته بودیم و با زحمات رضا عزیزی به آن چه مدنظرمان بودیم دست پیدا کردیم اما در این اردو طراحی تمرینات را تغییر دادیم.

وی در خصوص تغییر و تحولات تیم جوانان نسبت به مسابقات آسیایی عنوان کرد: اساس کار خود را روی رقابت‌های انتخابی گذاشتیم و قبل از مسابقات اعلام کردیم هر کسی در انتخابی برنده باشد اعزام خواهد شد. با توجه به این مسئله در ۲ وزن نسبت به بازی‌های آسیایی در ترکیب خود تغییر داریم و بر همین اساس نیاز است حتما در یک رویداد تدارکاتی شرکت می‌کردیم که مسابقات ترکیه بر همین اساس انتخاب شد.

سرمربی تیم جوانان تاکید کرد: البته قرار است در ۲ وزنی که تغییر داشتیم، نفرات جانشین را نیز با هزینه شخصی به مسابقات ترکیه اعزام شوند تا مورد ارزیابی قرار بگیرند تا احیانا اگر در وزنی نیاز به برگزاری انتخابی مجددا داشتیم، با توجه به زمان باقیمانده این کار را انجام بدهیم.

بهنام‌فر در خصوص شرایط تیم جوانان و تفاوت مسابقات آسیایی با جهانی عنوان کرد: قطعا کار متفاوتی در مسابقات جهانی اسپانیا نسبت به مسابقات آسیایی خواهیم داشت و دلیل این موضوع نیز زمان کم و کمبودهای فدراسیون کاراته است. یکی از این کمبودها این است که ۵ روز بیشتر خوابگاه و سالن کبگانیان را در اختیار نداریم و مجبور هستیم به واسطه حضور خانم‌ها ۵ روز پسران و ۵ روز تیم بانوان تمرین کنند.

وی افزود: کاراته ایران تنها یک سالن کبگانیان را در اختیار دارد و در این سالن تمرین تیم‌های ملی، بحث‌های آموزشی و حتی مسابقات لیگ برگزار می‌شود اما متاسفانه خیلی مسائل بهداشتی در آن رعایت نمی‌شود. در اواخر هفته گذشته مسابقات لیگ نونهالان و نوجوانان در بخش بانوان انجام شده بود و مسئول سالن از جمعه بعد ازظهر تا شنبه بدون استراحت در حال نظافت سالن بود. برای من جای تعجب بود  چگونه کسانی که آینده کاراته ایران هستند اینگونه در حفظ نظافت سالن بی‌دقت هستند.

سرمربی تیم ملی جوانان تاکید کرد: اگر می‌خواهیم فرهنگ سازی را به کل جامعه بسط بدهیم و در خصوص حفظ محیط زیست صحبت کنیم، بهتر است این کار را از خودمان شروع کنیم . انواع و اقسام بیماری‌های پوستی را در سالن کیگانیان گرفتم و این به خاطر عدم نظافت از سوی خودمان است. داوران ما اگر در مسابقات جهانی و آسیایی با کفش روی تاتامی می‌روند به این دلیل است که آنجا فردای مسابقات، تاتامی‌ها را جمع می‌کنند و اینگونه نیست که مثل ما تنها یک سالن داشته باشند. این در حالی است که وزیر ورزش زمانی که در سالن کاراته حاضر شد برای حضور روی تاتامی کفش‌های خود را در آورد.

بهنام‌فر با گلایه از عدم رعایت بهداشت در سالن کبگانیان خاطرنشان کرد: با وجود داشتن تنها یک سالن در کاراته ایران،  هیچ کسی در حفظ نظافت تلاشی نمی‌کند. نونهالان آینده کاراته ما را می‌سازند و  بهتر است با انجام فرهنگ‌سازی آنها را به این درک برسانیم با گرفتن یک کیسه، زباله‌های خود را داخل آن بریزند. اگر قرار است فرهنگ سازی انجام شود بهتر است خانواده کاراته در این مسئله پیشقدم باشد تا حداقل سالنی که شش رده سنی در آن به تمرین می‌پردازند عاری از آلودگی و بیماری باشد.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت تیم جوانان در مسابقات جهانی اظهار داشت: اگر از نتیجه‌گیری ناامید بودم اصلا ورود نمی‌کردم . قبل از مسابقات آسیایی گفتم به دنبال ۵ مدال طلا هستم که با وجود مصدومیت موفق به کسب ۴ مدال طلا شدیم. در مسابقات جهانی نیز با وجود کار سخت، بسیار امیدوارانه به موفقیت تیم فکر می‌کنم و به دنبال نتیجه ماندگار در کاراته ایران هستم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار