تیم ملی تا المپیک توکیو ۶۰ دیدار خواهد داشت

داورزنی: به اهداف مدنظرمان خواهیم رسید/ نیروهای جوان به تیم ملی والیبال تزریق می‌شوند

سرپرست فدراسیون والیبال گفت: مطمئنم با کار، تلاشی و توجهی که صورت می‌گیرد و از سوی دیگر پشتوانه‌سازی که در والیبال کشور انجام می‌شود، به اهداف مدنظر خواهیم رسید.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در حاشیه مراسم استقبال از تیم ملی والیبال ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران درباره کسب مدال برنز از سوی تیم ایران در جام قهرمانان بزرگ، اظهار داشت: طبیعی است تیم ملی والیبال ایران در مسیر تدوین شده به اینجا برسد و برای نخستین بار مدال جهانی کسب کند.

وی با یادآوری حضور تیم ایران در پنجمین و ششمین دوره این رقابت‌ها گفت: تیم ملی والیبال ایران در نخستین حضورش با سرمربیگری حسین معدنی پنجم شد و در دومین حضورش جایگاه چهارم را به دست آورد. البته اگر در آن دوره مدل امتیازدهی مسابقات برمبنای وضعیت فعلی بود، در همان دوره به جایگاه و مدال دست می‌یافتیم، چون ایتالیا را برده بودیم، اما بعد از ایتالیا قرار گرفتیم.

سرپرست فدراسیون والیبال ادامه داد: در این دوره از رقابت‌ها که سومین حضور تیم ایران در مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان بود، تیم کلاکوویچ به مدال برنز و جایگاه سوم دست یافت. ایران فقط و فقط به قهرمان المپیک باخت و در چهار دیدار دیگر به پیروزی رسید.

وی با ابراز امیدواری برای ادامه روند رو به رشد تیم ملی والیبال ایران گفت: هدف والیبال ایران در المپیک ۲۰۲۰ رفتن به جمع چهار تیم برتر جهان است و به امید خدا این هدف تحقق پیدا خواهد کرد. حُسن قصه این است که تعداد زیادی نیروی جوان آماده کرده‌ایم که به تیم ملی تزریق می‌شوند تا مسیری که طی شده است با قدرت و شدت بیشتری ادامه پیدا کند.

داورزنی تصریح کرد: دقیقاً می‌دانیم تا المپیک ۲۰۲۰ با چه تیم‌هایی بازی داریم و از الان برنامه‌ریزی آن را انجام داده‌ایم. نزدیک به بیش از ۶۰ بازی با تیم‌های بزرگ دنیا تا المپیک خواهیم داشت که ۴۵ مسابقه آن تنظیم شده است.

وی همچنین تأکید کرد: مطمئنم با کار و تلاش و توجهی که صورت می‌گیرد و از سوی دیگر پشتوانه‌سازی که در والیبال کشور انجام می‌شود، به اهداف مدنظر خواهیم رسید.

سرپرست فدراسیون والیبال به دو تورنمنت مهم والیبال ایران در سال آینده میلادی اشاره کرد و گفت: نخستین رویداد مهم بازی‌های آسیایی جاکارتاست که با تیم ملی «ب» والیبال شرکت خواهیم کرد و از طرف دیگر برای مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان که در بلغارستان و ایتالیا برگزار می‌شود، آماده می‌شویم.

داورزنی در پایان گفت: در حال حاضر مردم انتظار دارند که تیم ملی والیبال ایران در هر رویدادی که شرکت می‌کند و حتی اگر مقابل قهرمان المپیک به میدان می‌رود، نتیجه خوب بگیرد. به همین دلیل کار سختی در پیش داریم. اما با همت، تعصب و غیرت ملی‌پوشان مطمئن هستیم که آینده خوبی در والیبال خواهیم داشت.

هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان از ۲۱ تا ۲۶ شهریورماه با حضور شش تیم ایران، برزیل، ایتالیا، آمریکا، فرانسه و ژاپن به عنوان میزبان در دو شهر ناگویا و اوساکا برگزار شد. تیم ملی والیبال ایران با چهار پیروزی و ۹ امتیاز مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آورد و به نخستین مدال جهانی خود دست یافت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار