والورده: دمبله اگر بازیکن باتجربه‌ای بود دچار چنین مصدومیتی نمی‌شد

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا عامل بی‌تجربگی را در مصدومیت شدید گران‌قیمت‌ترین بازیکن تاریخ تیمش مؤثر دانست.

، عثمان دمبله، مهاجم فرانسوی تیم فوتبال بارسلونا در جریان بازی یکشنبه این تیم برابر ختافه از ناحیه همسترینگ مصدوم شد و طبق اعلام باشگاه بارسا چهار ماه خانه‌نشین خواهد بود.

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا اولین مصدومیت عضلانی بازیکن ۲۰ ساله‌اش را با بی‌تجربگی او مرتبط دانسته و خاطر نشان کرده است، اگر بازیکن باتجربه‌‌تری بود دچار چنین مصدومیتی نمی‌شد.

والورده گفت: مسلماً دمبله بازیکنی است که هرگز مصدومیتی عضلانی نداشته است و تجربه تشخیص عوامل مصدومیت‌زا را ندارد. یک بازیکن باتجربه شاید حرکتی که دمبله انجام داد و منجر به مصدومیتش شد را انجام نمی‌داد.

سرمربی پیشین اتلتیک بیلبائو درباره شرایط روانی دمبله پس از مصدومیت شدیدش اظهار داشت: سخت‌ترین چیز برای یک بازیکن زمانی که مصدوم می‌شود این است که باید صبور باشد، تنها تمرین کند و فرایند ریکاوری‌اش را ذره‌ذره سپری کند. دمبله بازیکنی جوان است و این اتفاق هم یکی از سختی‌هایی است که در دوران بازیگری‌اش باید تجربه کند. مسلماً هیچ بازیکنی این وضعیت را دوست ندارد، اما مصدومیت‌های عضلانی و زانو بخشی از حرفه هر بازیکنی است. ما در تیم‌مان چند بازیکن داریم که می‌توانند در پست دمبله بازی کنند، جرارد دئولوفئو، الیکس ویدا، دنیس سوارس، آندره گومز و ... .

بارسلونا از ۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه در هفته پنجم لالیگا میزبان ایبار است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار