تلاشمان را برای کسب بهترین نتیجه می‌کنیم

اوجاقی: روسیه همیشه برای نایب قهرمانی ایران تهدید بوده است/ ۶۰ درصد تیم ما جوان شده است

سرمربی تیم ملی ووشو گفت: روسیه همیشه تهدیدی برای نایب قهرمانی ما بوده و در این دوره نیز به دلیل میزبانی به دنبال استفاده از شرایط است.

حسین اوجاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص شرایط تیم ملی ووشو در آستانه مسابقات جهانی اظهار داشت: تا امروز شش مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم و از ۲۵ شهریور ماه آخرین اردوی خود را برای حضور در مسابقات جهانی آغاز کردیم و ۴ مهرماه به روسیه اعزام خواهیم شد. در مرحله آخر اردو تنها ۵ بازیکن ساندا و ۵ بازیکن تالو را در اردو نگه داشتیم و حریفان تمرینی آنها را مرخص کردیم.

وی تصریح کرد: بچه‌ها از لحاظ شرایط آمادگی جسمی، روحی و فنی در شرایط خوبی قرار دارند و فکر می‌کنم بهترین نفرات را با جلسات کادرفنی و مدیریتی انتخاب کردیم. حریفان اصلی ما در این مسابقات چین و روسیه هستند. روس‌ها همیشه قهرمانان بزرگی در تیمشان داشته و بعد از چین برای ما خطرساز بوده‌اند.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص جوانگرایی تیم ساندا عنوان کرد: در تیم ۵ نفره ما برای این مسابقات تنها قلی‌پور و سیفی سابقه حضور در مسابقات جهانی را دارند اما یوسف صبری، میلاد عارفی مقام و معین تقوی سابقه حضور در تیم ملی جوانان را دارند. این نفرات برای اولین بار در مسابقات جهانی حاضر می‌شوند و ۶۰ درصد تیم ما سابقه حضور در مسابقات جهانی را نداشته ولی این نفرات به خاطر انگیزه بالا و نیروی جوانی مکمل نفرات باتجربه هستند و تیم ما ترکیبی از جوانی، انگیزه و تجربه است. 

اوجاقی تاکید کرد: در این مدت با بازیکنان به گونه‌ای کار کردیم که با هر حریفی بجنگند. اینکه بخواهیم  به خاطر جوانی برخی نفرات از کسب نتیجه ناامید باشیم درست نیست و اتفاقا این جوانی باعث شده امید بالایی برای کسب نتیجه داشته باشیم. در کنار این نکته که جوانگرایی کردیم نباید فراموش کنیم ملاک ما رقابت‌های انتخابی بود و این نفرات جوان با شکست رقبای خود در انتخابی به عضویت در تیم ملی در آمدند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به عملکرد خوب تیم ووشو در مسابقات کشورهای اسلامی و دانشجویان جهان می‌توان توقع کسب ۵ مدال را در مسابقات جهانی داشت، به تسنیم گفت: مسابقات جهانی از لحاظ سطح مسابقات با دیگر رویدادها متفاوت است اما باز هم تلاشمان را خواهیم کرد تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. در کشورهای اسلامی مهمترین رقبای ما آذربایجان، مصر و ترکیه بودند اما رقبای ما در مسابقات جهانی چین و روسیه هستند و به نوعی بالاترین سطح در مسابقات ووشو، رقابت‌های جهانی است.

سرمربی تیم ملی ووشو  در خصوص اینکه میزبانی روسیه چقدر برای کسب عنوان نایب قهرمانی ما در دوره‌های اخیر تهدید محسوب می‌شود، گفت: تیم ما سه بار در مجموع نایب قهرمان جهان شده و یک بار به مقام سومی دست یافته است اما در ساندا چهار بار عنوان نایب قهرمانی را کسب کردیم. نایب قهرمانی‌های ما همیشه به سختی بوده و در برخی اوقات با کسب یک مدال بیشتر از تیم سوم به این مهم دست یافتیم.

اوجاقی تاکید کرد: روسیه همیشه تهدیدی برای نایب قهرمانی ما بوده و در این دوره نیز به دلیل میزبانی به دنبال استفاده از شرایط است. این حرف‌ها را من در مصاحبه عنوان می‌کنم و در داخل تیم اصلا به این چیزها فکر نمی‌کنیم و معتقد هستیم برای کسب مدال باید روسیه، چین و سایر رقبا را شکست داد. 

وی در خصوص شرایط قلی‌پور و سیفی برای کسب پنجمین و چهارمین مدال طلای جهان، گفت: در حال حاضر وضعیت این نفرات خوب است اما قلی‌پور به دلیل عمل جراحی که انجام داد، مجبور شد زمانی را از تمرینات دور باشد. قلی‌پور در زمان کم باقیمانده توانست خود را بالا بکشد و پیشرفت خیلی خوبی داشته باشد اما واقعیت این است که از لحاظ شرایط بدنی و فیزیکی تا یک ماه قبل شرایط آرمانی را نداشت.

سرمربی تیم ملی در پایان خاطرنشان کرد: قلی‌پور به واسطه تجربه بالا، برتری در رقابت‌های انتخابی، ممارست در رسیدن به شرایط مناسب و همچنین تیز هوشی در مسابقات اعتماد ما را جلب کرد اما او نیز مانند بقیه بازیکنان کار سختی برای کسب مدال دارد. سیفی زحمات زیادی در اردو کشیده و مانند قلی‌پور پیشرفت زیادی داشته است. این دو نفر از لحاظ روحی و روانی نیز طبق برنامه‌ها جلو رفتند و به عنوان دو ورزشکار حرفه‌ای می‌توان از آنها نام برد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار