مثل فوتبال نیستیم که از اسپانسرها پول‌های میلیاردی بگیریم

باقرزاده: با میزبانی جام جهانی، جوسازی خارجی‌ها را خنثی کردیم/ غیبت مسئولان وزارت ورزش به دلیل اشتباه ما بود

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: دنیا علیه ما جوسازی زیادی کرده اما میزبانی مسابقات جام جهانی در ایران همه این جوسازی‌ها را خنثی کرد.

فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص درخشش جوانان کشورمان در جام جهانی سابر در تهران اظهار داشت: جوانان ما دیروز کار بزرگی کردند و این ثمره استعدادیابی و پشتوانه سازی در بخش سابر است. خوشبختانه در تیم بزرگسالان به جز عابدینی سایر بچه‌ها جوان هستند و میانگین سنی آنها تقریبا ۲۴ تا ۲۵ سال است با این نتیجه می‌توان گفت جوانان و بزرگسالان ما در این اسلحه ۱۵ جوانی هستند که در دنیا بی نظیر هستند.

وی در ادامه افزود: تیم جوانان ایران با حضور تیم‌هایی مانند ایتالیا، رومانی، آلمان و بلاروس کار بزرگی کرد. این تیم‌ها رنکینگ خوبی در جهان دارند. جوانان ما هم آلمان و هم بلاروس را شکست دادند و بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی در خصوص کیفیت این مسابقات خاطرنشان کرد: مسابقات با کیفیتی بود و ۴۲ شمشیرباز خوب و باکیفیت در ایران حاضر شدند. تعداد تیم‌ها و شمشیربازان نسبت به دوره گذشته افزایش یافته بود. این مسابقات رسمی است و در تقویم جهانی ثبت شده و دارای رنکینگ خوبی است. در مجموع باید بگویم در ۸ دوره گذشته که ایران میزبانی این مسابقات بود شاهد بهترین دوره آن بودیم.

وی تاکید کرد: ما در کنار فعالیت فنی خود کار فرهنگی خوبی انجام دادیم. آلمان‌ها با ترس به ایران آمدند اما با تعجب خاصی از ایران رفتند. ما برای تیم‌ها در ساعات استراحت برنامه گذاشتیم و از برج میلاد، پاک طبیعت و تهران بازدید کردند و فهمیدند ایران چه کشور خوبی است. دنیا علیه ما جوسازی زیادی کرده است اما حضور این تیم‌ها در ایران همه این جوسازی‌ها را خنثی کرد. مجارستان و هنگ‌کنگ از جمله کشورهایی هستند که ورزشکارانشان کمتر به ایران رفت و آمد داشتند و حضور نمایندگان این کشورها و بازدید از تهران تفکر آنها را در مورد ایران تغییر داد. ما کارهای فرهنگی خوبی انجام دادیم و نگاه ۶۰ نفر حاضر در ایران را نسبت به کشورمان تغییر دادیم.

باقرزاده در خصوص غیبت مسئولان وزارت ورزش در مراسم توزیع مدال‌ها تصریح کرد: در این قضیه خودمان مقصر بودیم. باید بگویم که دعوت‌نامه‌ها بر اساس پخش تلویزیونی تنظیم شده بود و ساعت ۱۶ تا ۱۸ برنامه فینال بود اما به دلیل اینکه شبکه ورزش برنامه پخش را تغییر داد و گفت از ساعت ۱۱ تا ۱۳ پخش تلویزیونی به این مسابقات اختصاص داده می‌شود به همین دلیل زمان مسابقه را جلوتر آوردیم. از طرفی ناظر جهانی هم می‌گفت نباید فاصله بین مسابقات تیمی زیاد باشد. ما می‌خواستم مسابقات فینال را در همان ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار کنیم اما باید قوانین جهانی را هم رعایت می‌کردیم به همین دلیل فینال زودتر از زمانی که در دعوت‌نامه‌ها قید شده بود برگزار شد. از دفتر داورزنی ساعت ۱۵ با من تماس گرفتند که از کدام در وارد سالن شوند اما من عذرخواهی کردم و گفتم فینال در حال برگزاری است و وی به فینال نمی‌رسد. صبح با داورزنی تماس گرفتم و به دلیل اتفاقاتی که پیش آمده بود از وی عذرخواهی کردم. مقصر اصلی سیستم ما بود.

وی در پایان گفت: ما مثل فوتبال نیستیم که از اسپانسرها پول‌های میلیاردی بگیریم و باید در مقابل همین پول‌های کوچکی که از اسپانسر می‌گیریم رضایت آنها را هم تامین کنیم. ما یک اسپانسر هم داشتیم که باید بر اساس تعهد خود پخش تلویزیونی مسابقات را انجام می‌دادیم. با این شرایط فینال زودتر از زمان اعلام شده انجام شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار