رئال مادرید به رکورد سانتوس پله رسید

کهکشانی‌ها با کسب پیروزی در خانه رئال سوسیه‌داد رکوردی تاریخی که آخرین بار توسط تیم باشگاهی اسطوره فوتبال برزیل به ثبت رسیده بودند را تکرار کردند.

و به نقل از نشریه مارکا، رئال مادرید شب گذشته با تحمیل شکست ۳ بر یک به میزبان خود رئال سوسیه‌داد نه تنها اولین پیروزی خود را پس از دو تساوی متوالی کسب کرد بلکه رکوردی جدید را به ثبت رساند.

این هفتادوسومین بازی متوالی کهکشانی‌ها بود که در آن گلزنی کردند و از این حیث با تیم فوتبال سانتوس برزیل که پله در آن بازی می‌کرد، برابر شدند. سانتوس سال ۱۹۶۳ در ۷۳ بازی متوالی گلزنی کرد، اما حالا مردان زیدان این فرصت را دارند که در بازی بعدی خود این رکورد را بشکنند.

روند بازی‌های همراه با گل کهکشانی‌ها از سی‌ام آوریل سال ۲۰۱۶ آغاز شد که اتفاقاً در خانه سوسیه‌داد، ورزشگاه آنوئتا بود و در آن بازی رئال با تک گل گرث بیل بازی را برد. از آن زمان تا کنون هیچ خط دفاعی قادر به ناکام گذاشتن بازیکنان رئال مادرید در گلزنی نبوده است.

رئال مادرید در این مسیر رکورد بارسلونا را که در ۴۴ بازی متوالی‌اش گلزنی کرد شکست و پس از آن هم همین کار را در مورد رکورد بایرن مونیخ که در ۶۱ بازی متوالی بازیکنانش گل زدند، انجام داد. حالا مردان زیدان با بالاترین رکورد ثبت شده برای بیشترین بازی متوالی همراه با گل برابر هستند.

رئال مادرید در این ۷۳ بازی ۱۸۹ گل زده که ۴۹ گل آن توسط کریستیانو رونالدو، ۲۱ گل آن توسط کریم، ۲۰ گل آن توسط آلوارو موراتا و ۱۴ گل دیگر آن توسط مارکو آسنسیو به ثبت رسیده است.

سانتوس پله اما که در فصل آغاز رکوردش قهرمان لیگ برتر برزیل و جام لیبرتادورس و جام بین قاره‌ای شد، ۲۴۵ گل زد، در ۵۲ بازی برد، هفت بار تن به شکست داد و ۱۴ بار هم مساوی کرد که در آن روند پله ۸۵ گل زد.

آخرین باری که رئال مادرید در یک بازی موفق به گلزنی نشد، تساوی بدون گلش در خانه منچسترسیتی در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۱۶-۲۰۱۵ بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار