باید فقط به جشن و پایکوبی بپردازیم

کولاکوویچ: در آینده با یک مدال دیگر به تهران بازمی‌گردیم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: از مردم ایران درخواست می‌کنم که نسبت به این تیم صبور باشند، چون این امکان وجود دارد که در آینده با یک مدال دیگر به تهران بازگردیم.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ پس از پایان مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان اظهار داشت: قبل از شروع رقابت‌های قهرمانان بزرگ و وقتی به ژاپن رسیدیم، در مورد رؤیاهای‌مان در تیم ملی والیبال ایران حرف زدیم و حال در پایان مسابقات مدال برنز را در اختیار داریم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با یادآوری اینکه این تورنمنت مثل سایر تورنمنت‌های دیگر بود، گفت: اما چیزی که مهم است، تلاش‌هایی است که برای رسیدن به این مدال صورت گرفت. من خیلی خوشحالم چون این فرصت نصیب من شد تا با این گروه و این بازیکنان کار کنم و من خیلی آنها را دوست دارم. در تمام مدت حضورم در تهران از تمرین با این بازیکنان لذت بردم. مخصوصاً نوع بازی والیبال‌شان. همین‌طور از خنده، شوخی‌ها و لطیفه‌های قشنگی که همیشه برای تعریف کردن داشتند.

وی در ادامه گفت: واقعاً والیبال زیباست و باید برای هر امتیازی که به دست می‌آوریم، جشن بگیریم، مثل مدال برنز جام قهرمانان بزرگ. ایران این توانایی را دارد تا هر مدالی را که می‌خواهد به دست آورد. شاید در سطح تیم‌هایی چون آمریکا یا ایتالیا نباشیم، اما بازیکنان ایران ویژگی‌هایی دارند، مثل روح و قلب خاصی که می‌تواند موجب برتری آنان نسبت به بازیکنان دیگر کشورها شود. به همین دلیل است که این بازیکنان شایسته این جایگاه هستند. این دستاورد و موفقیت ایران علاوه بر اینکه برای فدراسیون و مردم ایران مهم است، برای جهان نیز با اهمیت است.

کولاکوویچ تأکید کرد: فراموش نکنیم که ایران فقط برابر برزیل شکست خورد که قهرمان جهان و المپیک است و در رده‌بندی جهانی بهترین جایگاه را در اختیار دارد. ایران تیم‌های آمریکا، ایتالیا، فرانسه و ژاپن را شکست داد. این موفقیت بزرگ است و تعداد پیروزی‌های ایران، برزیل و ایتالیا در جام قهرمانان بزرگ برابر بود و تنها تفاوت ایران این بود که پیروزی‌ها را در بازی‌های پنج سته به دست آوردیم.

وی در ادامه گفت: این موضوع نشان می‌دهد که بازیکنان ایران قلب بزرگی دارند و آمادگی لازم برای بازی در شرایط سخت و حساس را نیز دارند. این یک موفقیت باورنکردنی است و نشان می‌دهد که تا چه اندازه مستحق این مدال هستیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: فکر می‌کنم الان باید فقط به جشن و پایکوبی بپردازیم. نیاز دارم که به کشورم بروم و این پیروزی را با خانواده‌ام هم جشن بگیرم، چون این برای من هم موفقیت بزرگی است که با شغل و تیم جدیدم به این پیروزی رسیدم. من پیش از این هشت مدال جهانی به دست آورده‌ام و این نهمی را تنها چهار ماه پس از حضورم در یک تیم به دست آوردم که یک موفقیت بزرگ برای من محسوب می‌شود.

وی به مردم ایران گفت: به همین شکل تیم ملی والیبال و بازیکنان این تیم را حمایت کنید، چون این بازیکنان به همه دنیا نشان دادند که چقدر توانایی دارند. ایتالیا، آمریکا، فرانسه و ژاپن را شکست دادند. من می‌دانم که به دلیل عملکرد ضعیف در لیگ جهانی امسال، خیلی از هواداران ایمان‌شان را به تیم ملی از دست دادند و از عملکرد تیم ناراحت بودند، اما الان می‌توانند کاملاً شاد باشند. از مردم ایران درخواست می‌کنم که نسبت به این تیم صبور باشند، چون این امکان وجود دارد که در آینده با یک مدال دیگر به تهران بازگردیم.

کولاکوویچ در پایان گفت: امکانش نیست که فرهاد نظری افشار را در یک جمله توصیف کنم. فرهاد بازیکنی فوق‌العاده است، هم از نظر والیبال و هم از نظر اخلاق. فرهاد به همه نشان داد که یک بازیکن ملی چگونه باید رفتار کند تا الگوی تمام عیار برای بازیکنان والیبال باشد. همچنین با انرژی و رفتارش همیشه کمک بزرگی برای من در تیم ملی بود. واقعاً باورنکردنی است که در هر لحظه از تمرینات با چه انرژی تمرین می‌کرد و حاضر بود و موفقیت تیم را می‌خواست، با اینکه زیاد وارد زمین نشد. او یک الگو برای جوان‌ترها محسوب می‌شود و من از اینکه در کنار چنین بازیکنی بودم، خیلی خوشحالم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار