مدال طلای تیمی به دلم نشست

فخری: جوانان ما همان پشتوانه‌ای هستند که همه به دنبال آن بودند/ این تیم را رها نمی‌کنیم

سرمربی تیم شمشیربازی کشورمان گفت: جوانان قهرمان ما ثمره چند سال کار فدراسیون هستند و از الان دیگر آنها را رها نمی‌کنیم و باید به مسابقات اعزام شوند.

پیمان فخری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص جام جهانی سابر جوانان در تهران اظهار داشت:  عملکرد جوانان ما فوق‌العاده بود و باید بگویم این نتیجه دور از انتظار خود ما هم بود. دیدیم که ایتالیا، بلاروس و آلمان تیم‌های قدرتمندی بودند ولی بچه‌های ما در مقابل این قدرت‌ها خوش درخشیدند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه با این بضاعتی که شمشیربازی دارد امکان اینکه این جوانان را به مسابقات مختلف ببریم نداریم و واقعا حقشان بیشتر از اینها است.  جوانان ما با غیرت برابر حریفان خود قرار گرفتند شما حتی  اگر به رنکینگ فدراسیون جهانی هم نگاه کنید می‌بینید هر کدام از این تیم‌ها در سال حداقل در ۴ تا ۵ مسابقه شرکت کردند در حالی که بچه‌های ما در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکردند به همین دلیل توان و قدرت خاص  شمشیربازی ایران ثابت شد.

سرمربی تیم سابر کشورمان خاطرنشان کرد: با اتفاقاتی که در سابر بزرگسالان رخ داده است این خودباوری در جوانان ایجاد شده که می‌تو انند بدرخشند. در اردوها به آنها گفتم که کلاس شمشیربازی ایران را پایین نیاورید چراکه ما در جایگاه خاصی در سابر قرار داریم اما فکر نمی‌کردم که تا این حد کلاس شمشیربازی را حفظ کنند. به قول معروف به آنها گفتیم بزنید در گوشش رفتند اما آنها سرش را آوردند.

وی با اشاره کسب مدال طلا در بخش تیمی جام جهانی تهران یادآور شد: در این دور روز شاهد عملکردی فوق العاده  از نمایندگان کشورمان بودیم.  در روز نخست ۳ نفر از بچه‌ها در جمع ۸ نفر پایانی قرار گرفتند و یک مدال برنز هم برای ایران ثبت شد و در روز دوم نیز بچه‌ها جانانه بازی کردند و مطمئن باشید این همان پشتوانه‌ای است که همه دنبال آن هستند.

فخری افزود: در این چند سال همه از من می‌پرسیدند که آیا برای سابر پشتوانه داریم؟ امروز می‌گویم که این پشتوانه قرص و محکم برای شمشیربازی است. شمشیربازی یک جریان  راه انداخته است و این مسیر ادامه دارد. زمانی بود که می‌گفتند یک شمشیربازی است و یک عابدینی؛ بعد از آن که پاکدامن هم اضافه شد همه گفتند فقط همین دو نفر هستند اما بعد رهبری و فتوحی هم درخشیدند و امروز هم جوانان سنگ تمام گذاشتند. روز گذشته یکی از بهترین روزهای ورزشی من بود. این جوانان را دوست دارم و فوق العاده خوب و آینده‌دار هستند برای همین این مدال خیلی به دلم نشست.

سرمربی سابر کشورمان در خصوص لزوم حمایت از جوانان در شمشیربازی گفت: این جوانان ثمره چند سال کار فدراسیون هستند و از الان دیگر آنها را رها نمی‌کنیم و باید به مسابقات اعزام شوند. البته بضاعت ما کم است و حیف است که این فرصت‌ها برای جوانان از دست برود و در میادین بین‌المللی نباشند. این تیم تنها سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده و در گرندپری‌ها و مسابقات جهانی حاضر نشده است. امیدوارم با حمایت مسئولین و توجه به این رشته شاهد ادامه درخشش شمشیربازی باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار