هفته پنجم لیگ دسته اول فوتبال

میزبانی ملوان از مس و جدال همسایگان انتهای جدولی

لیگ دسته اول فوتبال با دیدار حساس دو تیم ملوان بندر انزلی و مس کرمان، وارد هفته پنجم می‌شود.

گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، لیگ دسته اول فوتبال پس از وقفه ۱۶ روزه به خاطر برگزاری جام حذفی، امروز (دوشنبه) وارد هفته پنجم خود می‌شود. هفته‌ای که در آن، دو مسابقه بین تیم‌هایی برگزار می‌شود که در لیگ برتر حضور داشته‌اند.

راه‌آهن قعر جدولی از ماشین‌سازی میزبانی می‌کند. راه‌آهن که همچنان سرمربی خود را نمی‌شناسد، با خرد جمعی هدایت می‌شود. لوکوموتیورانان باید مقابل تیمی به میدان بروند که از ۶ امتیاز اخیر، تنها یک امتیاز کسب کرده است. آلومینیوم اراک هم که با برکناری حنطه، حامد بصیری را روی نیمکت تیم خود می‌بیند، باید به مصاف نفت مسجدسلیمان برود. آلومینیوم با وجود جذب مهره‌های لیگ برتری مانند رافخایی و بهادر عبدی، در رده پانزدهم جدول قرار دارد. نفت اما با کسب ۱۲ امتیاز از چهار مسابقه، ۱۰۰ درصد امتیازات را  به دست آورده و به صدر جدول لیگ دسته اول تکیه زده است.

خونه‌به‌خونه هم که این فصل یارگیری بسیار خوبی کرده، میزبان فجر سپاسی خواهد بود. هر دو تیم موفق شدند از مرحله دوم جام حذفی صعود کنند و با روحیه خوبی به این مسابقه می‌آیند. برق جدید هم که در هر دو دیدار خانگی قبلی خود مقابل راه‌آهن و شهرداری تبریز به پیروزی رسیده بود، این هفته باید در خانه خود از اکسین پذیرایی کند. برق در جام حذفی نتوانست مقابل سیاه‌جامگان کاری از پیش ببرد و امروز مقابل تیمی قرار دارد که موفق به حذف سایپا و دایی از گردونه این رقابت‌ها شده است.

دو تیم مدعی صعود ملوان و مس کرمان در یکی از مهم‌ترین دیدارهای هفته به مصاف هم می‌روند. ملوان در سه هفته گذشته، دو تساوی و یک شکست دشت کرده و در میانه‌های جدول لیگ دسته اول به سر می‌برد. مس هم به جز یک تساوی مقابل خونه‌به‌خونه در بابل، به ۹ امتیاز سه مسابقه دیگر دست یافته و اکنون در جایگاه دوم جدول به سر می‌برد. شهرداری تبریزِ رده سیزدهمی هم در حالی به مصاف بادران می‌رود که تیم تهرانی،‌ روزهای خوشی را پشت سر می‌گذارد. این تیم در جام حذفی، پیکان را کنار زد و با ۱۰ امتیاز در جایگاه سوم جدول لیگ یک قرار دارد.

شاگردان مهدی پاشازاده در نساجی میهمان شهرداری ماهشهر هستند. این تیم در جام حذفی، صدرنشین لیگ برتر یعنی پارس جنوبی را حذف کرد و با پیروزی در دربی «ال‌مازنو»، از روحیه بسیار خوبی برخوردار هستند. شهرداری ماهشهر هم پس از پیروزی در سه بازی متوالی ابتدایی لیگ یک، مقابل مس رفسنجان شکست خوردند تا به رده چهارم جدول سقوط کنند.

گل‌گهر هم به مصاف مس رفسنجان می‌رود. شاگردان وینگو در حالی با شکست مقابل استقلال از صعود به دور سوم جام حذفی بازماندند که در هفته سوم هم شکست سنگینی مقابل مس کرمان متحمل شدند و این بار باید مقابل یک «مس» دیگر بروند. ایرانجوان هم با وجود عملکرد بسیار ضعیف در لیگ دسته اول با متحمل شدن سه شکست از چهار مسابقه، پیروزی عجیبی در جام حذفی مقابل فولاد خوزستان به دست آورد. صبای دو امتیازی که همسایه ایرانجوان در انتهای جدول است، هفته گذشته در کردان کرج اردو زد تا به عقب ماندگی خود از سایر تیم‌ها را جبران کند. عقب ماندگی که هومن افاضلی سرمربی صبایی‌ها گفته بود برای جبران آن، به ۱۰۰ جلسه تمرین نیاز دارد.

برنامه این هفته از مسابقات به شرح زیر است:

دوشنبه ۲۶ شهریور ساعت ۱۷

راه‌آهن - ماشین‌سازی تبریز
آلومینیوم اراک - نفت‌ مسجدسلیمان
خونه‌به‌خونه بابل - فجر سپاسی شیراز
برق جدید شیراز - اکسین البرز
ملوان بندر انزلی - مس کرمان
شهرداری تبریز - بادران تهران

ساعت ۱۸

شهرداری ماهشهر - نساجی مازندران
گل‌گهرسیرجان - مس رفسنجان
ایرانجوان بوشهر - صبای قم

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار