صندلی‌های خالی مسئولان و مدال‌هایی که از چشم آقایان دور ماند

وقتی قهرمانان شمشیربازی ایران در تهران غریب روی سکو رفتند

تیم ایران درحالی قهرمان مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان در تهران شد که جای خالی مسئولان ورزش کشور در سالن مسابقات از نکات منفی این رقابت‌ها بود.

، مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان با رقابت ۶۲ شمشیرباز در بخش انفرادی و ۹ تیم از طی دو روز در تهران برگزار شد و سابریست‌های جوان ایرانی توسط امیراحمد امینی صاحب مدال برنز و در بخش تیمی، تیم ایران طلایی شد.

این رقابت‌ها با حضور ۱۵ کشور مطرح دنیا (آذربایجان، بلاروس، بلژیک، کویت، گرجستان، آلمان، هنگ کنگ، مجارستان ، ایران، عراق، اردن، قزاقستان، ایتالیا، رومانی و ترکیه) در بخش سابر انفرادی و تیمی پیگیری شد.

در روز پایانی این مسابقات و در بخش تیمی، تیم ملی کشورمان در دور اول با قرعه استراحت روبه‌رو شد. در گام بعدی شمشیربازان ایران با برتری ۴۵ بر ۴۳ مقابل آلمان تیم سوم جهان راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله نمایندگان کشورمان مقابل عراق با نتیجه ۴۵ بر ۳۶ پیروز شدند و جواز حضور در فینال را کسب کردند.

در دیدار فینال تیم ملی ایران با ترکیب امیراحمدامینی، نیمازاهدی، محمدحسین عابدینی و احمدرضا شه‌میری به مصاف بلاروس رفت و در رقابتی بسیار حساس و نزدیک با نتیجه ۴۵ بر ۴۳ موفق به شکست حریف و کسب عنوان ارزشمند قهرمانی این دوره از رقابت‌ها شدند.

نکته قابل توجه در حاشیه این مسابقات این بود که تیم سابر جوانان کشورمان در حالی در تهران بر روی سکوی قهرمانی ایستاد که علی رغم دعوت مسئولان فدراسیون شمشیربازی کشورمان از مسئولان وزارت ورزش، هیچ نماینده‌ای از این وزارتخانه در سالن و در زمان توزیع مدال‌ها در سالن حضور نداشت.

با توجه به سفر سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به ترکمنستان و غیبت داورزنی معاون ورزش قهرمانی، انتظار می‌رفت با توجه به تعدد معاونت‌ها در وزارت ورزش حداقل یکی از معاونان به پاس رشد شمشیربازی و تلاش این جوانان آینده‌دار در سالن حاضر می‌شدند.

شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک تنها مقام ورزشی حاضر در سالن مسابقه بود. بی توجهی به شمشیربازی در زمانی که این رشته توانمندی خود را به اثبات رسانده مطمئنا باعث دلسردی ورزشکاران این رشته خواهد شد.

بی مهری مسئولان در این جوانان در حالی رقم خورد که اندره نیکلای، ناظر مسابقات جام جهانی اعتراف کرد که با حضور جوانان طلایی در سابر ایران و با توجه به عملکرد تیم ملی بزرگسالان در سال‌های اخیر کسب مدال طلا در المپیک ۲۰۲۰ برای ایران قابل پیش بینی است. جای تاسف دارد که کم لطفی مسئولان ورزش کشور در مسابقاتی که در خاک ایران و در تهران برگزار شد را شاهد بودیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار