کهن‌ترین تیم لژیونرهای ایرانی ۱۲۷ ساله شد

کهن‌ترین تیم فوتبال لژیونرهای حال حاضر فوتبال ایران جشن ۱۲۷ سالگی‌ خود را برپا کرد.

، تیم فوتبال پانیونیوس آتن که از سه سال گذشته به استفاده از بازیکنان ایرانی رو آورده است، امروز (پنجشنبه) ۱۲۷ ساله شد. پانیونیوس به‌عنوان کهن‌ترین تیم فوتبال یونان محسوب می‌شود که حتی سابقه بیشتری نسبت به تیم‌های مطرح و پرطرفدار یونانی همانند المپیاکوس، آاِک، پاناتینایکوس و پائوک دارد.

پانیونیوس در سال ۱۸۹۰ میلادی تأسیس شد و حتی در میان تیم‌های لژیونرهای ایرانی حال حاضر فوتبال ایران در کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی کهن‌ترین تیم به شمار می‌شود.

تیم محبوب شهر آتن که جایگاه ویژه‌ای نزد اهالی فوتبال یونان دارد در فصول اخیر سوپرلیگ یونان تمایل به استفاده از بازیکنان ایرانی پیدا کرده است. این تیم ابتدا کریم انصاری‌فرد را از اوساسونای اسپانیا به خدمت گرفت و پس از درخشش این ملی‌پوش ایرانی، مسعود شجاعی را نیز جذب کرد تا به‌صورت همزمان دو بازیکن از کشورمان را در اختیار داشته باشد.

با فروش انصاری‌فرد به المپیاکوس، باشگاه پانیونیوس ضمن حفظ مسعود شجاعی، یک ملی‌پوش ایرانی را نیز به نام احسان حاج‌صفی استخدام کرد تا در فصل جاری سوپرلیگ یونان نیز همانند فصل قبل از دو بازیکن ایرانی در ترکیب اصلی خود بهره‌مند باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار