گناه ذوب‌آهن این است که فصل گذشته تیم اخلاق شده!

قلعه‌نویی: اگر مشکل ذوب‌آهن من هستم، بگویند تا بروم

سرمربی ذوب آهن معتقد است شکست تیمش برابر سپاهان و حذف از جام حذفی برابر فجر سپاسی به خاطر ظلم داور به تیم او بوده است.

به گزارش "توپ" و به نقل از تسنیم، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن - استقلال خوزستان، اظهار داشت: قبل از اینکه در مورد بازی صحبت کنم، ابتدا می‌خواهم دو مسئله را بگویم. من از آقای اصفهانیان که ارادت خاصی هم به او دارم، یک سؤال می‌پرسم. من حدود ۳۰ سال است که او را می‌شناسم. ایشان از همان زمان یکی از نفرات حاضر در جامعه فوتبال بود. متأسفانه ظلم زیادی به تیم ذوب‌آهن شده است که باید پاسخگو باشند.

 

گناه ذوب‌آهن این است که فصل گذشته تیم اخلاق شده!
وی افزود: یک موقع اشتباهات داوری داریم و یک موقع ظلم. آقای فغانی در بازی ذوب‌آهن - سپاهان اشتباهات بزرگی مرتکب شد، اما در بازی بعدش یک بازی پخش زنده به عنوان هدیه به او دادند. آقای ملکی هم داور بازی ما مقابل فجرسپاسی بود که ممکن است همان قضیه فغانی برای او هم پیش بیاید و یک بازی پخش زنده به‌عنوان هدیه به او بدهند. گناه ذوب‌آهن این است که سال گذشته تیم اخلاق شده! استنباط آقایان این است که وقتی ذوب‌آهن تیم اخلاق شده، پس هیچ حرفی برای احقاق حق خود نمی‌زند.

 

اگر مشکل آقایان با ذوب‌آهن من هستم، بگویند
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: این آقایان طرف قضیه‌شان هم من هستم که اگر من سرمربی این تیم نبودم، شرایط الان جور دیگری برایش رقم می‌خورد. اگر این اشتباهات داوری در هر تیمی غیر از ذوب‌آهن بود، در یک برنامه ورزشی بالای ۲۰ دقیقه برایش برنامه می‌گذاشتند. آقای ملکی، داور دیدار ما مقابل فجرسپاسی بود که اشتباهاتی داشت، اما به خطاهای او پرداخته نشد. یک تیم مربیان، بازیکنان، مدیران و هوادارانش از شدت ناراحتی سکته می‌کنند، اما آقای ملکی، داور مسابقه خندان از زمین بیرون می‌رود. با آقای اصفهانیان صحبت کردم، چون او فرد سالمی است. این ظلمی که در حق ما شد، امیدوارم برای دیگر تیم‌ها تکرار نشود. ما دنبال حق‌مان هستیم. در دیدار مقابل گسترش فولاد، شریفات اخراج شد که کارت زرد اول او اشتباه بود. در بازی با سپاهان و فجر، به فوتبال ذوب‌آهن ظلم شد. اگر مشکل من هستم، بگویید، اما امیدوارم بیشتر از این تیم‌ذوب‌آهن که تیم اخلاق است، ضربه نخورد. هر کس، چه رئیس جمهور باشد و چه فرد عادی، وقتی از چراغ قرمز عبور می‌کند، خطا کرده است. آقای فغانی بازی ما را سوت زد و پاداش گرفت، ملکی هم حتماً می‌گیرد. باید یک مساواتی بین ایشان و آقای ملکی باشد که هیچ‌کس ناراحت نشود!

 

آشکار نیست چه کسانی این سناریو را برنامه‌ریزی می‌کنند
وی در ادامه یادآور شد: آقای حاج‌ملک اشتباه کرد و چند هفته محروم شد. اشتباهات حاج‌ملک را فغانی و ملکی هم تکرار کردند، اما چه شد؟! چرا باید با ذوب‌آهنی که تیم اخلاق است، این‌طور برخورد می‌شود؟! داور دیدار ذوب‌آهن محروم نمی‌شود، چون طرف قضیه من هستم. ممکن است یک طرف ضربه‌ها من باشم. آقای اصفهانیان باید رسیدگی کند. اینکه چه کسانی که این سناریو و برنامه را برنامه‌ریزی می‌کنند، آشکار نیست، اما واقعاً ظلم فراوانی به تیم ذوب‌آهن شده است.

«ما مشکلات خاص خودمان را داریم»، وی با بیان این جمله یادآور شد: از روی صورت اسماعیلی‌فر رد شدند، اما در برنامه‌ای که من راجع به آن صحبت می‌کنم، در مورد آن صحنه صحبتی نشد. بازیکن فجر از روی صورت اسماعیلی‌فر رد شده، داور در دو متری است، نه خطا می‌گیرد، نه آن برنامه نشانش می‌دهد. ما او را به خاطر مصدومیت در اختیار نداریم.

 

یک بازیکن افغانستانی می‌تواند در لیگ ما بازی کند اما بازیکن برزیلی نه
سرمربی تیم ذوب‌آهن در مورد آخرین وضعیت کی‌روش سوارز که نمی‌تواند برای تیمش بازی کند، تصریح کرد: اگر من نبودم، چند هفته پیش او هم بازی می‌کرد. بازیکن اشتباه نکرده، اما جلوی بازی‌اش را گرفتند. یک بازیکن افغانستانی می‌تواند در لیگ ما بازی کند، اما برزیلی نه. چرا؟ چون آقایانی که این قانون را گذاشتند، اطلاعات ندارند. اینها نمی‌دانند که برزیل چند لیگ دارد و چون اقتصادشان روی فوتبال است، با ترانسفر و جابه‌جا کردن بازیکن درآمدزایی می‌کنند. این قانون غیرکارشناسی است، اما شاید مشکل من بودم. اگر مشکل من هستم، بگویید تا بروم. این بازیکن تا حدی به ذوب‌آهن علاقه دارد که به مدیربرنامه‌هایش گفته می‌خواهم در اینجا بمانم تا مشکلم حل شود و بازی کنم.

 

می‌خواهیم با شکست استقلال خوزستان ظلم جام حذفی را فراموش کنیم
قلعه‌نویی با اشاره به دیدار ذوب‌آهن - استقلال خوزستان که فردا برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مقابل تیمی بازی می‌کنیم که تفکر مربی‌اش فوتبال بازی کردن است. امیدوارم بازی خوبی باشد. استقلال خوزستان تیم بسیار خوبی است و روند حرکتی‌شان هم این را نشان داده است. بازی سختی داریم. پس از ظلمی که در جام حذفی به تیم ما شد و بازیکنان ما ناراحت هستند، هم‌قسم شدیم که استقلال خوزستان را ببریم. بخشی‌ از آن مشکلات هم مربوط به خودمان بود که از فرصت‌های‌مان استفاده نکردیم. امیدواریم سه امتیاز بازی را بگیریم تا هم ظلم جام حذفی را فراموش کنیم و هم لیگ را قدرتمند ادامه بدهیم.

 

کی‌روش در تیمی غیر از ذوب آهن بود حتماً بازی می‌کرد
«اگر من در این تیم نبودم، بازیکن برزیلی‌مان حتماً برای ذوب‌آهن بازی می‌کرد»، وی با بیان این جمله بار دیگر نسبت به مشکلات موجود معترض شد و ادامه داد: مشکل ذوب‌آهن این است که من سرمربی این تیم هستم. یک نامه از کمیته تعیین وضعیت قبل از اینکه به ذوب‌آهن برسد، سه روز زودتر به آن برنامه رفته بود. این خیلی برای ما جالب است که نامه کمیته تعیین وضعیت قبل از رسیدن به باشگاه به آن برنامه می‌رود. ما در مورد کی‌روش منتظر رأی کمیته انضباطی هستیم. باشگاه استعلام کرده تا وضعیت او را مشخص کند. موضع ما این است که فلان بازیکن، بازیکن خوبی است و چرا آن توپ را به بیرون زد، اما وقتی خوب است، او را نشان نمی‌دهد. در آن برنامه به چیزهای خوب توجه نمی‌شود، اما همین یک مورد را بزرگ جلوه می‌دهند. اگر من سرمربی ذوب‌آهن نبودم، آن برنامه نه این «شو» را راه می‌انداخت، نه اینقدر این موضوع را طول می‌داد. اگر این ظلم‌ها به هر کس یا تیم دیگری می‌شد، ۱۰ دقیقه وقت می‌گذاشتند، نه ۱۰ ثانیه. امیدواریم به این مسائل داوری رسیدگی شود، اما مطمئنم که نمی‌شود. آن هم دلیل دارد. دلیلش هم این است که طرف‌شان من هستم.

 

امسال مبلغی به بازیکنان ذوب‌آهن پرداخت نشده است
سرمربی ذوب‌آهن در مورد مقدار دریافتی بازیکنانش در فصل جاری گفت: بازیکنان ما هنوز قراردادشان را دریافت نکردند. آنها از سال گذشته تسویه حساب کردند، اما امسال مبلغی به بازیکنان پرداخت نشده، نه بازیکنان ایرانی و نه به بازیکنان خارجی.

 

یک روز کوپن آقای مجری هم تمام می‌شود!
قلعه‌نویی در ادامه انتقاداتش از یک برنامه ورزشی گفت: آن آقا خودش ابزار است. این موضوع چند سال دیگر مشخص می‌شود. مدیران ما از میز و منصب‌شان می‌ترسند و به او باج می‌دهند. یک روز کوپن آن آقا هم تمام می‌شود، شما عجله نکنید!

 

باید به بازیکن‌مان یاد بدهیم که بعد از زدن گل اول به فکر گل‌های بعدی باشد
وی در پاسخ به این سوال چرا ذوب‌آهن نمی‌تواند از برتری خود مقابل تیم‌های مقابل محافظت کند، تصریح کرد: در آن بازی‌هایی که مساوی بودیم، دو گل استثنایی خوردیم. مظاهری قبل از بازی صنعت نفت سه سال در اردوی تیم ملی بوده و این اولین بازی است که دعوت نشده است. مقابل صنعت نفت دو گلی که خورد، گل‌های استثنایی بود. ما باید به بازیکن‌مان یاد بدهیم که بعد از زدن گل اول به فکر گل‌های بعدی باشد. ما مقابل سیاه‌جامگان و صنعت نفت موقعیت‌های خوبی داشتیم. این‌ها اتفاقات فوتبالی است و ممکن است رخ بدهد.

 

مصدومیت‌ها اجازه نداد در لیگ برتر نتایج خوبی بگیریم
سرمربی تیم ذوب‌آهن ادامه داد: با توجه به اتفاقاتی که افتاده و ما نتوانستیم از برتری‌های‌مان محافظت کنیم و خیلی از موقعیت‌ها را خراب کردیم. امیدوارم از فردا شرایط‌مان بهتر شود. یکی از دلایل این موضوع هم مصدومیت‌ها بود که ما نتوانستیم در لیگ برتر نتایج خوبی بگیریم. در جام حذفی هم ظلم بزرگی به ذوب‌آهن شد. امیدوارم هم ذوب‌آهن و هم سپاهان تلاش کنند و به روزهای اوج خود برگردند. مصدومان ما یواش‌یواش به شرایط ایده‌آل می‌رسند و ما با رسیدن آنها می‌توانیم به شرایط فنی ایده‌آل خود نزدیک شویم. اگر بازیکنان خارجی‌مان هم اضافه شوند شرایط ما باز هم بهتر می‌‌شود. درست است که بازیکنان من به خاطر ظلمی که در جام حذفی در حق‌شان شده ناراحتند، اما می‌خواهند در لیگ برتر جبران کنند.

 

آخرین وضعیت مصدومان ذوب‌آهن
قلعه‌نویی در مورد آخرین وضعیت مصدومان تیمش گفت: ما هفته اول قاسم حدادی‌فر و حسینی را از دست دادیم. حسینی تا زمانی که شرایط آرمانی‌اش را پیدا کند، هفته‌ها طول می‌کشد. ربیع عطایا را دو بازی در اختیار نداشتیم، اما امیدوارم مشکلش برطرف شود. ربیع عطایا و علی حمام به بازی فردا می‌رسند اما مهدی رجب‌‌زاده نمی‌تواند برای‌مان به میدان برود.

 

بازی کردن در آسیا نسبت به لیگ برتر خیلی راحت‌تر است
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او در مورد احتمال جایگزینی ذوب‌آهن به جای استقلال یا نفت تهران در لیگ قهرمانان آسیا پرسید، خاطرنشان کرد: امیدوارم این اتفاق رخ ندهد تا هم استقلال و هم نفت تهران بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند. آنها برای رسیدن به این بازی‌ها زحمات زیادی کشیدند. بازی کردن در آسیا نسبت به لیگ برتر خیلی راحت‌تر است، چون بازیکنان در این مسابقات انگیزه زیادی دارند. از طرف دیگری کیفیت زمین‌ها در کشورهایی مانند امارات و قطر خیلی بهتر از وضعیت چمن‌های ماست. در ایران بسیاری از زمین‌ها کیفیت ندارند و در پاییز رو به خرابی می‌روند، اما در کشورهایی مانند قطر و امارات این اتفاقات رخ نمی‌دهد.

 

پرسپولیس با نتایج خوبش توانست ملت ایران را خوشحال کند
سرمربی تیم ذوب‌آهن در پایان به پیروزی پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان و صعودش به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و گفت: به پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ، هواداران و مدیران پرسپولیس تبریک می‌گویم. پرسپولیس نماینده ایران در آسیا بود و باعث افتخار ماست که با نتایج خوبش توانست ملت ایران را خوشحال کند.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار