افلاکی: برای المپیک ۲۰۲۰ به مربیان خارجی نیاز داریم

سرپرست تیم‌های ملی سنگنوردی گفت: برای به روز کردن دانش سنگنوردان کشورمان در آینده باید از مربیان خارجی استفاده کنیم.

خبرنگار ورزشی ، اقبال افلاکی در نشست خبری فدراسیون اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی آسیا  به میزبانی پارک ملت عنوان قهرمانی را به دست آوردیم اما از آن مسابقات به بعد کشورها پیشرفت زیادی کرده‌اند. کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی در حال حاضر جزو برترین‌های دنیا هستند، البته ما هم در این مدت استعدادیابی کرده‌ایم و رشد داشته‌ایم اما نمی‌توانیم به یقین گفت که عنوان قهرمانی را در مسابقات تهران دوباره کسب خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به شرایطی که داریم بیشترین شانس را در رشته سرعت برای خود قائل هستیم. اگرچه در رشته بولدنینگ وسرطناب نیز مایوس نیستیم و امیدواریم در رقابت با تیم‌های قدرتمند توانایی بالارفتن از سکو را داشته باشیم. 

سرپرست تیم‌های ملی سنگنوردی  گفت: ۴۵ ورزشکار ایرانی در بیست و پنجمین دوره مسابقات تهران حضور دارند که شامل ۲۵ ورزشکار و ۲۵ ورزشکار زن است. 

افلاکی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به رشد و توسعه رشته سنگنوردی آیا نیاز به استفاده از مربیان خارجی دارید پاسخ داد: اگر در جاکارتای اندونزی صاحب مدال شویم برای به روز کردن دانش خود و کسب موفقیت در بازی‌های المپیک باید از مربیان خارجی استفاده کنیم، اگرچه در حال حاضر شرایط مربیان و ورزشکاران ما خوب است و از آخرین دانش روز دنیا خبر دارند اما این نیاز شاید برای المپیک بیشتر دیده شود.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار