نیاز نیست برخی از بدهی‌های باشگاه نفت همین امروز پرداخت شود

گل‌محمدی: اختلافات بهنام پیشرو و شرکت نفت فوتبال ایران را قربانی می‌کرد/ مدیران جدید نفت تضمین‌های لازم را به اداره دارایی بدهند

مدیر‌کل ورزش و جوانان استان تهران توضیحاتی را در خصوص انتقال مالکیت باشگاه نفت تهران اراِئه کرد.

  رضا گل‌محمدی مدیر‌کل ورزش و جوانان استان تهران در مورد انتقال مالکیت باشگاه نفت تهران گفت: بعد از استعفای شهریاری، مدیر‌عامل باشگاه نفت که پروانه فعالیت این باشگاه هم به  نام او ثبت شده بود و در ادامه به دنبال مشکلاتی که در مدیریت تیم نفت ایجاد شد, اداره کل مالیات و دارایی استان تهران با ارسال نامه‌ای, ما را موظف کرد تا همکاری‌مان را با باشگاه نفت به حالت تعلیق در بیاوریم، ولی از آنجا که مسؤلیتِ کلی در ورزش تهران که فوتبال هم بخشی از آن به‌حساب می‌آید بر عهده اداره کل ورزش استان است و ما باید پاسخگوی جامه ورزشی باشیم, اصرارمان این بود که دوستان مشکل را رفع کنند.

وی در ادامه یادآور شد: بارها بین مسؤلان بهنام پیشرو و وزارت نفت جلسه گذاشتیم و آخرین جلسه‌ای هم که در روز ششم شهریورماه برگزار کردیم منجر به این شد که آقایان بروند و به اداره دارایی چک بدهند تا این اداره پرداخت بدهی‌های باشگاه را به مدیران جدید که مسؤلان بهنام پیشرو بودند، محول کند. آقایان هم پذیرفتند و رفتند. انصافاً تلاش هم کردند، ولی متأسفانه بعد از اینکه دوستان چک را داده بودند, دارایی به ما پاسخ داد که ما چک را تحویل گرفتیم اما تا زمانی که تبدیل به پول نشود و یا تضمین‌های لازم ثبت نشود, اداره دارایی پرداخت بدهی را از مدیران قبلی ساقط نمی‌کند و از آنجایی که شرط اول تفاهم‌نامه بین بهنام پیشرو و هیئت واگذاری شرکت فرهنگی ورزشی نفت تهران, حل مشکل دارایی بود؛ به همین دلیل دو طرف به مشکل برخوردند و اختلافاتی بین آنها پیش آمد.

گل‌محمدی همچنین خاطر نشان کرد: در این بین تمرینات تیم نفت هم از شنبه گذشته تعطیل شد و من تا چهارشنبه احساسم این بود که فوتبال دارد قربانی مشکلات بین مالک و مستأجر می‌شود, یعنی کسانی که باید تیم را بخرند و کسانی که باید بفروشند. این مشکلات باعث می‌شد فوتبال تهران و ایران یک سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را  از دست بدهد. ما پا پیش گذاشتیم و از دوطرف خواستیم که به سرعت مشکلات را حل کنند و یا اینکه بروند دنبال مشتری و خریدار جدید بگردند، البته با اخذ تعهد که این مشکلات دیگر پیش نیاید. من به مسئولان باشگاه نفت گفتم باید تعیین تکلیف کنید چون ادامه پیدا کردن این شرایط به ضرر ورزش تهران خواهد شد.

وی در برنامه ایستگاه ورزش از رادیو جوان ادامه داد: بر این اساس آقایان دو شرکت را به من معرفی و اعلام کردند که آنها خریدار هستند و گفتند که اگر ما اهلیت‌شان را تأیید کنیم, با این دو شرکت وارد مذاکره خواهند شد. من براساس این نامه پاسخ دادم که اگر تضمین‌های لازم گرفته شود این دو شرکت هر دو قادر به پذیرش مسؤلیت هستند. در ادامه آنها بعد از بررسی, ظهر روز چهارشنبه به ما شرکت نفت طلاییه پارس را به‌عنوان خریدار امتیاز نفت تهران معرفی کردند. در ادامه هم هیئت واگذاری باشگاه نفت به ما نامه نوشت و این شرکت را معرفی کرد و ماهم مطابق این نامه بلافاصله بررسی کردیم و در کمیسیون ماده پنج با پیش‌بینی مسائل آینده  و بررسی مسائل گذشته مجوز یک ماهه برای آنها صادر کردیم.

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که  این فرصت یک ماهه برای پرداخت کل بدهی‌ها (حدود ۳۳ الی  ۳۵ میلیارد تومان) است یا فقط برای پرداخت بدهی مالیاتی باشگاه به حساب می‌آید توضیح داد: من یک ماه فرصت دادم  تا کلیه بدهی‌های باشگاه نفت مدیریت شود. ببینید بعضی از بدهی‌ها اصلاً نیاز نیست که امروز  پرداخت شود و تا پایان فصل طبق قانون فرصت پرداخت وجود دارد. مورد دیگر اینکه بعضی از بدهی‌ها فقط در حد یک ادعاست, یعنی افراد ادعا دارند و آنها باید برای دریافت حق و حقوق خود, مدارک ارائه دهند و سوم اینکه برای من پرداخت بدهی ملاک نیست, برای من نامه‌ای از دارایی ملاک است که بگوید مدیران جدید, پرداخت این بدهی‌ها را برعهده گرفتند و مدیران قبلی تعهدی ندارند. مهم برای ما این‌ است که مدیران جدید تضمین‌های لازم را به اداره کل دارایی بدهند که آنها هم متوجه شوند که مدیران جدید باشگاه, پرداخت کل بدهی‌ها را پذیرفته‌اند. این فرصت یک ماهه برای انجام این کار است.

وی در خصوص اینکه آیا اگر مدیریت جدید با اداره مالیات و داریی به توافق برسد, این توافق مورد قبول اداره کل ورزش استان تهران هم هست یا نه، اظهار داشت: برای ما مهم این است که مدیریت, تعهدات پرداخت بدهی به افراد را بدهد و با ارائه مستندات قابل قبول برای  این پرداخت‌ها تعیین تکلیف کند. به‌طور مثال با یک بازیکن طلب‌کار یک تفاهم‌نامه ببندند که بخشی از بدهی را الان بدهند و بخشی هم مثلاً چهار ماه دیگر بدهند و اگر آن بازیکن هم این تفاهم‌نامه را امضا و  تعهدات باشگاه را قبول کند,کافی و به‌نظر من قابل قبول است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار