پرسپولیس ظرفیت پنهانی دارد

ذوالفقارنسب: ۱۵ دقیقه پایانی با الاهلی هوش برانکو را نشان داد/ بازی پرسپولیس نماد خوبی از فوتبال خاص ایرانی بود

پیشکسوت فوتبال کشورمان تعویض‌های خوب و تغییر تاکتیک پرسپولیس مقابل الاهلی را نشانه هوش برانکو دانست.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، در خصوص پیروزی ۳ بر یک پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان و صعود این تیم به جمع چهار تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: این دیدار یکی از حساس‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر فوتبال باشگاهی‌ ما بود. پرسپولیس نیاز به برد داشت و در شروع بازی بسیار باهوش و با انگیزه ظاهر شد و گل به موقعی هم به ثمر رساند، اما حرکت بچه‌گانه و آماتوری کامیابی‌نیا باعث شد این تیم ۱۰ نفره شود و تحت فشار قرار بگیرد.

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: با اینکه به نوعی الاهلی میزبان بود، اما بازیکنان پرسپولیس با دوندگی بالا و انگیزه فراوان توانستند بازی را تا دقایق پایانی کنترل کنند. ۱۵ دقیقه انتهای بازی هم ۱۵ دقیقه هوش برانکو بود. او خیلی خوب مهره‌های خود را تعویض کرد و برنامه تیم را تغییر داد. پرسپولیسی‌ها خیلی هوشمندانه توانستند بازی خود را به حریف تحمیل کنند و نتیجه لازم را کسب کنند. فکر می‌کنم این بازی نماد خوبی از فوتبال خاص ایرانی بود که در آن بازیکنان بیشتر از حد متعارف دویدند و خیلی خوب هم از سوی کادرفنی هدایت شدند. این پیروزی حق پرسپولیس بود.

ذوالفقارنسب درباره دیدار پرسپولیس مقابل الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی، تصریح کرد: الهلال در مرحله قبل با سه گل العین امارات را شکست داد و این نشانگر توانمندی این تیم است، اما پرسپولیس ظرفیت پنهانی دارد که می‌تواند مقابل هر تیمی به برتری برسد، به شرطی که بازیکنان این تیم کنترل شوند. پیروزی مقابل الهلال دور از دسترس نیست.

«آیا پرسپولیس توانایی قهرمانی در آسیا را دارد؟» وی در پاسخ به این پرسش، عنوان کرد: از دوران مربیگری‌ام همیشه بازی پیش‌رو را یک فینال می‌بینم و به همین دلیل به نظرم بازی نیمه نهایی پرسپولیس مقابل الهلال حکم فینال را دارد. از الآن نمی‌شود در مورد قهرمانی حرف زد و باید به فکر بازی نیمه نهایی باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار