ادعای چند رسانه اروپایی درباره تصمیم چفرین برای مجازات پاری‌سن‌ژرمن

گروهی از رسانه‌های اروپایی به نقل از رئیس یوفا اخباری منتشر کرده‌اند که از تصمیم وی برای مجازات باشگاه متمول شهر پاریس حکایت دارند.

و به نقل از نشریه آس، ولخرجی پاری‌سن‌ژرمن در بازار نقل و انتقالات تابستان امسال برای عقد قرارداد ۲۲۲ میلیون یورویی با نیمار و خرید کایلیان امباپه با قراردادی که رقم آن به ۱۸۰ میلیون یورو می‌رسد، جنجال بزرگی در دنیای فوتبال به راه انداخته است.  

یوفا هم برای اینکه اثبات کند پای حرفش برای مجازات متخلفان قانون بازی جوانمردانه مالی می‌ایستد، اعلام کرده پرونده‌ای را برای رسیدگی به تخلفات احتمالی این باشگاه به جریان انداخته است.

در همین حال الکساندر چفرین، رئیس یوفا هم به مسئولیت خود در قبال مجازات متخلفان قانون بازی جوانمردانه مالی واقف و این همان چیزی بوده که ظاهراً در جلسه اخیرش با رؤسای باشگاه‌های اروپا به آن اشاره داشته است.

به نوشته نشریه آس اسپانیا، چفرین در در جلسه اخیر اتحادیه باشگاه‌های فوتبال اروپا (ECA) به سران باشگاه‌های فوتبال قاره سبز گفته است:«من می‌خواهم در یوفا همان محبوبیتی را کسب کنم که میشل پلاتینی داشت و می‌دانم که باید پاری‌سن‌ژرمن را از حضور در رقابت‌های اروپایی تحت نظارت یوفا محروم کنم.»

اظهارات چفرین که یوفا آنها را تکذیب کرده در نشریه اکیپ فرانسه هم بازتاب داشته است. این نشریه به نقل از رئیس اسلوونیایی یوفا نوشته: ما از اعمال مجازات نمی‌ترسیم. هیچ شخصی و هیچ کسی اجازه تخظی از قوانین را ندارد.

پاری‌سن‌ژرمن در تابستان امسال بالغ بر ۴۰۰ میلیون یورو صرف خرید بازیکنان جدید کرده است هرچند رئیس این باشگاه مدعی است که دخل و خرج تیم او طبق قانون بازی جوانمردانه مالی یوفا بوده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار