اگر جیوگا بماند می‌توانیم در بازی‌های آسیایی مدال طلا بگیریم

رحمانی: برای موفقیت بیشتر باید امکانات بهتری برای قایقرانی درنظر بگیرند/ قایق‌های ایران خوب نیست

بانوی طلایی روئینگ قهرمانی آسیا گفت: با توجه به درخشش در مسابقات قهرمانی آسیا، کسب مدال در بازی‌های آسیایی دور از دسترس نیست.

نازنین رحمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا، اظهار داشت: امسال اولین بار بود در روئینگ این مدال‌ها کسب شد و این موفقیت برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا امید بخش است. ما تنها با دو ماه کار کردن به اینجا رسیدیم و اگر جیوگا بماند می‌توانیم این مدال‌ها را در اندونزی تکرار کنیم.

وی در ادامه افزود: فدراسیون متاسفانه در این مسابقات با جیوگا همکاری نکرد و در ابهر امکانات مناسبی نداشتیم، حتی آب خوردن نداشتیم و با آب سرد دوش می‌گرفتیم. باید مسئولان بیشتر توجه کنند و نسبت به نتیجه‌هایی که با این شرایط گرفتیم امکانات بیشتری برای ما در نظر بگیرند.

بانوی طلایی روئینگ قهرمانی آسیا در خصوص لزوم برگزاری اردوی برون مرزی تصریح کرد: اردوی برون مرزی برای روئینگ صددرصد لازم است چون در ایران حتی پیست استاندارد نداریم و پشت سد و جاهای دور افتاده تمرین می‌کنیم، در حالی که سایر رقبای ما در پیست‌های استاندارد تمرین می‌کنند و قایق‌های مناسب دارند. حضور در اردوهای برون مرزی و تمرین با حریفان قدرتمند تجربه ما را افزایش می‌دهد.

وی تاکید کرد: قایق‌های ایران خوب نیست و حتی استاندارد نبوده و وزن آنها زیاد است ولی ما سعی می‌کنیم با شرایط کنار بیاییم.

رحمانی در خصوص مشکلی که در بحث قایق‌ها در تایلند ایجاد شد، خاطرنشان کرد: مسئله قایق مربوط به پسران بود و متاسفانه برای کل تیم مشکل ایجاد شد و همه از نظر روحی بهم ریختند. ما همه با هم تمرین کردیم و دیدیم که پسران هم چقدر تلاش کردند. ما همه برای مدال طلا رفته بودیم و وقتی دیدیم قایق پسران مشکل دارد و حتی در قایق جا نمی‌شدند، همه نگران شده بودیم. پسران ما با همین شرایط مستقیم راهی فینال شدند و این فقط به خاطر انگیزه خودشان بود. در فینال هم قایق کویت که به فینال نرسیده بود را گرفتند.

وی در پایان گفت: خیلی خوشحالم که برای اولین بار در تاریخ ایران این مدال کسب شد، به خصوص در دو نفره سبک وزن. ما حتی قبلا مدال هم نگرفته بودیم و چون ارنج المپیکی هست حتی جزو ۳ قایق اول هم نشده بودیم. تا دوساعت قبل از مسابقه من و مریم پارسا یک کیلو بالاتر از وزن بودیم و خیلی تلاش کردیم و خداراشکر مزد زحمات خود را گرفتیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار