مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

الاهلی - پرسپولیس؛ راند دوم حیثیتی‌تر از همیشه/ حالا تا می‌توانی گل بزن!

دیدار برگشت پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی در ابوظبی و به میزبانی حریف عربستانی برگزار می‌شود.

، دیدار حیثیتی پرسپولیس و الاهلی عربستان در راند اول که در مسقط عمان برگزار شد، چندان به سود میزبان ایرانی این تیم دیدار نبود. دیداری که ۳۱ مردادماه در ورزشگاه سلطان قابوس برگزار شد و نتیجه چندان باب میل برانکو و شاگردانش نبود، هرچند رسیدن به تساوی ۲ - ۲ پس از شکست ۲ بر صفر بازگشتی امیدوار کننده بود.

پرسپولیسی‌ها در بازی رفت و با توجه به اینکه میزبان بودند، باید مراقب دروازه‌شان می‌شدند تا باز نشود، اما این اتفاق خیلی زود و در دقایق ابتدایی بازی افتاد. عمر السومه، مهاجم سوری و خطرناک الاهلی که در بازی تیم ملی کشورش مقابل ایران هم نشان داد راه باز کردن دروازه علیرضا بیرانوند را به خوبی بلد است، در دومین دقیقه بازی به پرسپولیس گلزنی کرد تا گل دقیقه ۵۸ لئوناردو نیز آب سردی باشد بر پیکره تیمی که سودای قهرمانی آسیا را دارد.

پرسپولیس هرچقدر شروع بدی در بازی رفت داشت، اما پایان خوشی در انتظارش بود. هرچقدر بازیکنانی چون مهدی طارمی، محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده در ترکیب سرخپوشان ضعیف عمل کردند، اما برانکو تعویض‌هایی طلایی داشت و جانشینی گادوین منشا و بشار رسن به جای طارمی و مسلمان پایه‌گذار دو گل پرسپولیس برای به تساوی کشیدن بازی و بازگشت به اردوی سرخپوشان باشد. عملکرد بازیکنان پرسپولیس بازی به بازی متفاوت است و اتفاقاً در آخرین بازی سرخپوشان تعویض‌های طلایی برانکو کاملاً برعکس بود. این بار جانشینی طارمی به جای منشا و ورود مسلمان به زمین پیروزی پرگل پرسپولیس مقابل گسترش فولاد تبریز را ساخت تا برانکو و شاگردانش با روحیه‌ای بالا برای بازی برگشت مقابل الاهلی خود را آماده کنند.

ورزشگاه ۴۲ هزار نفری محمد بن زائد شهر ابوظبی در حالی از ساعت ۱۹:۴۵ امشب (سه‌شنبه) میزبان پرسپولیس است که این بازی حیثیتی راند دوم دیدار نماینده ایران با نماینده عربستان است. راند دوم همیشه خونین‌تر است و جنگندگی بیشتر است. از سویی هرچقدر بازی در مسقط عمان به سود تیم عربستانی بود و هواداران الاهلی توانستند حمایت خوبی از تیم‌شان داشته باشند، پرسپولیسی‌ها این امید را دارند هواداران ایرانی ساکن دبی و ابوظبی به ورزشگاه آمده و از این تیم حمایت کنند. همه سرنوشت پرسپولیس در این بازی مشخص خواهد شد و اگر سرخپوشان نتوانند از این مرحله عبور کنند، بهترین راه برای رسیدن به فینال آسیا و قهرمانی در لیگ قهرمانان را از دست خواهند داد.

در راند دوم پرسپولیس به گل نخوردن و البته گل زدن نیاز دارد. تساوی بدون گل و یک - یک به دلیل قانون گل خورده در خانه دردی از پرسپولیسی‌ها دوا نمی‌کند و مسلماً پیش افتادن با یک گل و حتی دو گل هم نتیجه‌ای خطرناک است که هر لحظه امکان تغییر آن وجود دارد. هرچقدر پرسپولیس در بازی رفت به گل نخوردن احتیاج داشت که البته نتوانست مانع این اتفاق شود، در بازی برگشت علاوه بر سفت‌تر کردن کمربند دفاعی و بسته نگه داشتن دروازه، باید در امر گلزنی موفق باشد. مسلماً هرچقدر پرسپولیسی‌ها بتوانند زودتر اختلاف خود را با الاهلی زیاد کنند، خیال‌شان از بابت صعود راحت‌تر خواهد شد و با استرس کمتری به سمت دقایق پایانی بازی می‌روند.

برای ربروف، سرمربی اوکراینی تیم الاهلی تاکتیک و تعویض‌های طلایی برانکو رو شده و حالا مربی کروات پرسپولیسی‌ها باید یک سورپرایز دیگری برای حریف رو کند. مسلماً منشا دیگر آنقدرها که در بازی رفت زهردار بود، برای گلزنی راحت نیست و مدافعان الاهلی این بازیکن را راحت به حال خود رها نمی‌کنند. طارمی هم که بهترین گلزنی پرسپولیس است، بازیکنی کاملاً شناخته شده به حساب می‌آید که برای حرکت در یک سوم دفاعی الاهلی کار مشکلی دارد. نماینده عربستان با توجه به داشتن امتیاز میزبانی، تلاش می‌کند نتیجه‌ای دلخواه به دست آورد، اما برانکو و شاگردانش با انگیزه قهرمانی در آسیا به راحتی تسلیم نمی‌شوند و به چیزی جز پیروزی در این بازی فکر نمی‌کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار