تفاهم خسروی‌وفا و هاشمی در حضور داورزنی

تخریب سرویس‌های بهداشتی کار خودش را کرد/ پایان دعوای کمیته‌ المپیک و پارالمپیک

روسای کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک بر سر اموالی که قرار بود در جریان قانون انتزاع بین دو طرف تقسیم شوند، به تفاهم رسیدند.

خبرنگار ورزشی ، کمیته ملی پارالمپیک عصر روز گذشته (دوشنبه) میزبان مسئولان رده‌ بالای ورزش کشور بود تا در جریان قانون انتزاع کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک از یکدیگر مذاکره کنند. محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک افرادی بودند که در این نشست حاضر بودند.

در این جلسه مسئولان کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک تفاهم‌‌هایی را بر سر ساختمان و امکانات موجود داشتند. یکی از این تفاهم‌نامه مربوط به ساختمان این دو نهاد بود که هم‌اکنون در آن مستقر هستند. مقرر شد طبقه اول ساختمان به طور کامل در اختیار پارالمپیک قرار بگیرد و کمیته المپیک حقی در آن نداشته باشد. با توجه به اینکه بخش‌هایی از طبقه اول هنوز در اختیار کمیته ملی المپیک است و مسئولان اتاق‌ها نیز درگیر مسائل مربوط به بازی های داخل سالن آسیا هستند، مقرر شد که این طبقه از ۱۵ مهر سال جاری خالی از مسئولان و کارمندان کمیته ملی المپیک باشد.

اختصاص سالن اختصاصی در آکادمی نیز از دیگر موارد مورد تفاهم در نشست روز گذشته بود و قرار شد این سالن که در گذشته نیز در اختیار پارالمپیکی‌ها بود، به آنها بازگردد. این دو مورد، از مهمترین مسائلی بودند که دو طرف بر روی آن تفاهم کردند.

طبق قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک، اموال موجود نیز باید به طور مساوی بین این دو نهاد البته پس از اعلام کامل آنها تقسیم می‌شد، اما در صحبت‌های صورت گرفته اعلام شد که کمیته پارالمپیک نیاز به نصف اموال ندارد و راضی است که بخش بیشتری به کمیته المپیک تعلق پیدا کند.

با وجود این مسئله، مسئولان کمیته المپیک لیست اموال این نهاد را اعلام نکردند که این مسئله مغایر با قانون بود.

تسنیم طولانی شدن این ماجرا البته کم‌سروصدا هم نبود، چرا که کمیته پارالمپیک حدود دو سه هفته پیش به دلیل بی‌توجهی به درخواست‌هایش سرویس‌های بهداشتی طبقه اول کمیته ملی المپیک را تخریب کرد. پس از این اتفاق جالب و البته عجیب، کمیته المپیک خواستار برگزاری جلسه شد که این کار نهایتاً روز گذشته رخ داد و طرفین به تفاهم دست یافتند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار