آغاز فصل ۲۰۱۸ - ۲۰۱۷ لیگ قهرمانان اروپا

قسمت بیست‌وششمِ هیجان؛ بازی مرگ در راند اول

بیست‌وششمین دوره لیگ قهرمانان اروپا با ۲ بازی بزرگ و کلی هیاهو آغاز می‌شود.

  ، قرار نیست در بیست و ششمین دوره لیگ قهرمانان اروپا، اتفاقی متفاوت از همه ادوار قبلی رخ دهد. ماجرا، ماجرای کلی هیجان است، مقدار زیادی دیوانه شدن از شادی پیروزی و کمی افسردگی بابت نرسیدن به هدف یک ساله.

 فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ از ساعت ۲۳:۱۵ امشب (سه‌شنبه) با برگزاری ۸ دیدار در گروه‌های اول تا چهارم آغاز می‌شود که مهم‌ترین بازی جدال بارسلونا و یوونتوس به میزبانی نوکمپ است.

 ۲ مدعی گردن‌کلفت

جدال این ۲ تیم علاوه بر یادآوری فینال رودرروی فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ لیگ قهرمانان تداعی کننده جدال فصل قبل در مرحله یک‌چهارم‌نهایی این رقابت‌هاست؛ جایی که بارسلونا یک مرحله پس از رقم زدن معجزه نوکمپ و جبران شکست ۴ بر صفر بازی رفت با برتری ۶ بریک در جدال دور برگشت با پار‌ی‌سن‌ژرمن به سد دفاعی قدرتمند یوونتوس برخورد کرد و نتوانست شکست ۳ بر صفر دور رفت را جبران کند. حالا هر ۲ تیم در اوج آمادگی به هم رسیده‌اند. یوونتوس قاطعانه هر ۳ بازی اول خودش در لیگ را برده؛ درست مانند بارسلونا. تیم والورده با درخشش مسی راه افتاده و دمبله هم در اولین حضور با پیراهن تیم جدیدش امیدوارکننده نشان داد.

در آن سمت یوونتوس حتی بعد از جدایی بحث‌برانگیز بونوچی هم تضعیف نشد. دیبالا در همان روزهای نخست فصل هت‌تریک کرد و ارزش‌هایش را به اثبات رساند. علاوه بر این، خط دفاعی تیم آلگری هم بسیار قدرتمند نشان می‌دهد. هر چند اولین بازی فصل لیگ قهرمانان به سبب شرایط خاص تیم‌ها معمولا چندان زیبا از آب درنمی‌آید اما می‌توان انتظار داشت نبرد ۲ غول بزرگ دنیای فوتبال در همین  شروع فصل همه را پای تلویزیون میخکوب کند.

 دشواری‌های اتلتیکو مادرید

رم در نبردی دشوار و مهم در خانه، اتلتیکو مادرید را پیش‌رو دارد. تیم سیمئونه ابتدای هفته در مستایا از پس والنسیا برنیامد و بازی رم مقابل سامپدوریا به تعویق افتاد. پس به شکل طبیعی تیم ایتالیایی سرحال‌تر به نظر می‌رسد. مردان دی‌فرانچسکو حالا که سایه مدیر محبوبی مثل فرانچسکو توتی را بالای سر خودشان می‌بینند، امیدوارتر از همیشه به آینده و حضور در لیگ قهرمانان فکر می‌کنند. رم از زمان برپایی فرمت جدید و تبدیل این جام به لیگ قهرمانان هرگز نتوانسته خودش را به جمع ۴ تیم برساند و کماکان بزرگ‌ترین افتخارش، باختن به لیورپول در فینال خانگی فصل ۱۹۸۴-۱۹۸۳ است؛ کاری که اتلتیکومادرید هم در سال‌های اخیر ۲ بار انجام داده و در ۴ فصل اخیر ۲ بار نایب قهرمان شده است.

تیم پایتخت ایتالیا با خرید پاتریک شیک به عنوان آخرین هدیه فصل نقل و انتقالات بیش از پیش در فاز تهاجمی قوی شده اما در دفاع هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در عوض شاگردان سیمئونه مثل اکثر روزهای چند فصل اخیر در امور تدافعی و تهاجمی به یک اندازه خطرناک هستند. تداوم روحیه جنگندگی آن‌ها می‌تواند میزبان رمی را حسابی به دردسر بیندازد.

کار آسان قهرمان و مصائب لیورپول

 علاوه بر بازی‌های سه‌شنبه، نبردهای چهارشنبه شب هم در نوع خودش جالب است. هنوز یکی از بدترین خاطرات لیورپول، شکست ۲ فصل قبل در فینال لیگ اروپا مقابل سویاست؛ آنچه باعث شده تیم با کلوپ از یک جام و فصل آینده لیگ قهرمانان دور بماند. جدال چهارشنبه شب ۲ تیم  در ورزشگاه آنفیلد زمان مناسبی برای انتقام گرفتن تیم انگلیسی است؛ هر چند دومین تیم پرافتخار انگلیس حال و روز خوبی ندارد و شکست ۵ بر صفر ابتدای هفته مقابل منچسترسیتی حسابی قرمزها را بی‌روحیه کرده است.

رئال مادرید، مدافع عنوان قهرمانی و فاتح ۳ فصل از ۴ فصل اخیر لیگ قهرمانان اروپا در گام اول کار آسانی پیش‌رو دارد. آپوئل نیکوزیا در نگاه اول حریف چندان دندان‌گردی به نظر می‌رسد اما اگر قرار باشد سریال تازه آغاز شده تساوی‌های تیم زیدان به قسمت سوم برسد، آن وقت دیگر نمی‌توان تیم قبرسی را رقیب آسانی برای بقیه تیم‌های گروه دانست. ۲ تساوی متوالی در لیگ، همین ابتدای فصل رئال مادرید را ۴ امتیاز از بارسلونا عقب انداخته اما شاید یک پیروزی محتمل مقابل آپوئل نیکوزیا، ورق را برگرداند.

 برنامه بازی‌های هفته اول لیگ قهرمانان اروپا به شرح زیر است:

سه‌شنبه، ۲۱ شهریور، ساعت ۲۳:۱۵

گروه اول: بنفیکا - زسکامسکو، منچستریونایتد - بازل

گروه دوم: بایرن مونیخ - اندرلشت، سلتیک - پاری‌سن‌ژرمن

 گروه سوم: چلسی - قره‌باغ، رم - اتلتیکو مادرید

گروه چهارم: بارسلونا - یوونتوس، المپیاکوس - اسپورتینگ لیسبون

 چهارشنبه ۲۲ شهریور، ساعت ۲۳:۱۵

گروه پنجم: ماریبور - اسپارتاک مسکو، لیورپول - سویا،

گروه ششم: فاینورد - منچسترسیتی، شاختار - ناپولی

گروه هفتم: لاپیزیگ - موناکو، پورتو - بشیکتاش

 گروه هشتم: رئال مادرید - آپوئل، تاتنهام - دورتموند

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار