جای منصوریان بودم یک دقیقه هم نمی ماندم

صادقی: منشا و نعمتی باید در پرسپولیس بازی کنند

مدافع پیکان معتقد است اولتیماتوم به علیرضا منصوریان برای نتیجه‌گیری در دو بازی آن هم با زحماتی که او در فصل گذشته برای استقلال کشیده کار درستی نبوده و اگر چنین رفتاری با او صورت می‌گرفت به هیچ عنوان در استقلال نمی‌ماند.

به گزارش "توپ"، با امیرحسین صادقی درباره حذف از رقابت‌های جام‌حذفی، نتایج تیم پیکان در ۵ هفته گذشته، دیدار پیش روی این تیم با پرسپولیس و مسائل مختلف دیگر گفت‌و‌گو کردیم که ماحصل آن را در زیر می‌خوانید:

 


تاکتیک و مسائل فنی در جام‌حذفی تاثیرگذار نیست


نتیجه‌گیری در جام‌حذفی همیشه با یکسری اتفاقات و رویدادها همراه است و خیلی مسائل تاکتیکی و فنی در آن دخیل نیست. البته ما با انرژی مضاعفی پا به این رقابت‌ها گذاشتیم و می‌توانستیم برنده میدان هم باشیم اما متاسفانه آن اتفاقی که در رقابت‌های لیگ برایمان رقم خورد در این بازی تکرار شد و ما در دقایق ابتدایی گل خوردیم و همین موضوع در روند بازی تاثیرگذار شد. 

 


شکست لیگ‌برتری‌ها دلیل بر قدرت لیگ یکی‌ها نیست


نمی‌توان گفت چون اکثر لیگ یکی‌ها لیگ‌برتری‌ها را شکست داده‌اند پس آنها تیم قوی‌تری به نسبت ما هستند بلکه به اعتقاد من لیگ‌برتر پرفشاری را امسال شاهد هستیم و اکثر تیم‌ها به دلیل هزینه‌ بسیاری که داشته‌اند می‌خواهند فصل موفقیت‌آمیزی را پشت سر بگذارند. البته جام‌جهانی را هم پیش رو داریم که خب مزید بر علت است. 

 


نه من بلکه تمام بازیکنان از دقیقه یک تا پایان برای گلزنی تلاش می‌کنند 


اینکه ما در سال گذشته و حتی امسال تمام انرژی‌مان را در دقایق پایانی صرف می‌کنیم و به گل می‌رسیم و سعی می‌کنیم نتیجه را تغییر بدهیم فقط به تلاش من ربط پیدا نمی‌کند بلکه همه بچه‌های تیم از دقیقه یک بازی تا دقایق پایانی تمام تلاششان را برای تغییر نتیجه و پیروزی می‌گذارند. البته تیم پیکان نسبت به فصل گذشته ریزش داشته که امیدوارم با جایگزین‌های خوب و هماهنگی تیم دوباره آن اشتیاق و پیروزی دقایق پایانی تکرار شود و پیکان در شرایط خوب قرار بگیرد. 

 


در بازی با پرسپولیس همه انگیزه دارند و من اشتیاق


هر بازیکنی در رویارویی با تیم‌های بزرگ انگیزه دارد اما من علاوه بر انگیزه به نسبت سایر بچه‌ها اشتیاقم برای این بازی و گلزنی در آن بیشتر است. مقابل پرسپولیس بازی کردن را دوست دارم که این یک عادت خوب است امیدوارم اشتباهات سال گذشته را تکرار نکنیم و بتوانیم با همین بازی بحران نتیجه‌گیری را پشت سر بگذاریم.

 


در بازی با پرسپولیس نباید اشتباه کرد 


ما باید در بازی با پرسپولیس حواس‌جمع پا به میدان بگذاریم و اجازه کوچکترین فرصت جبران‌ناپذیر را به حریف ندهیم. مقابل پرسپولیس جبران گل خورده خیلی سخت است آنها تیم آماده‌تری هستند؛ ما باید از خستگی آنها در رقابت‌های لیگ قهرمان بهره ببریم و آنها را در این دیدار خسته کنیم تا نتوانند پیروز میدان باشند. 

 


پرسپولیس از منشا و نعمتی مثل پیکان بهره نمی‌برد


ما امسال دو بازیکن خوبمان گادوین منشا و سیامک نعمتی که حضور و تاثیرشان در پیکان بیش از صددرصد بود را به پرسپولیس دادیم که متاسفانه آن بهره‌ای که پیکان در رقابت‌های فصل گذشته از این دو بازیکن موثر می‌برد را نمی‌برد و کمتر به این دو بازی می‌رسد. به اعتقاد من کم‌اند مربیانی که دانش استفاده به موقع را از بازیکنان تاثیرگذار داشته باشند. در ایران مجید جلالی، امیر قلعه‌نویی، علی دایی، یحیی گل‌محمدی هم  به خوبی بلدند چطور بازیکن‌پروری کنند و هم خوب می‌دانند که از هر بازیکن در چه پست و چطور بهره ببرند. اما در پرسپولیس معضل استفاده بهینه از بازیکن دیده می‌شود، نمی‌دانم شاید بازیکنان دیگر بهتر باشند اما آنطور که من می‌دانم منشا و نعمتی در پیکان جزو موثرترین بازیکنان بودند و در هر پستی خوب کار می‌کردند که حالا در پرسپولیس کمتر به بازی گرفته می‌شوند.

 


جای منصوریان بودم اولتیماتوم را قبول نمی‌کردم

 

درباره استقلال و اولتیماتومی که به علیرضا منصوریان دادند این را می‌خواهم بگویم نباید با او نامهربانی می‌کردند، او فصل گذشته نتایج خوبی با استقلال گرفت و زحمات زیادی برای این تیم کشیده که نباید نادیده گرفته شود. من این رفتار مسئولین را نمی‌پسندم و شاید اگر جای او بودم اولتیماتوم را نمی‌پذیرفتم. اگر می‌خواهند او بماند دیگر باید به او اعتماد کنند و چه نتیجه بگیرد و چه نگیرد به حفظ او فکر کنند. اینکه تیم بد نتیجه گرفته را نباید فقط به گردن سرمربی انداخت. خیلی از مسائل و ابزارها هستند باعث نتیجه‌گیری یا عدم نتیجه‌گیری تیم می‌شود. در کل من چنین رفتاری را نمی‌پذیرم و باز هم می‌گویم اگر جای علی منصوریان بودم دقیقه‌ای نمی‌ماندم. البته باید دید نظر ایشان چیست، شاید منصوریان نظر دیگری داشته باشند و صلاح را در چیز دیگری ببینند. من به نظر ایشان احترام می‌گذارم چون منصوریان در سال‌های گذشته همیشه عرق و پشتیبانی‌شان از رنگ آبی استقلال را حفظ کردند و این قابل ستایش و احترام است.

 


اسم و سن در فوتبال بازی نمی‌کنند


اینکه می‌گویید پیکان امسال بازیکنان سن‌وسال‌دار یا باتجربه دارد به جز من، رحمان احمدی و ابوالفضل ابراهیمی مابقی بازیکنان‌مان زیر ۳۰ سال هستند، باید گفت فوتبال اسم و سن نمی‌شناسد و فوتبال به دنبال موفقیت و دوندگی است نه چیز دیگری.

 


پیکان بالاتر از رتبه سال گذشته


پیکان امسال مطمئنا به مانند فصل گذشته تلاشش را می‌کند تا بالاتر از رتبه ششمی سال گذشته‌اش قرار بگیرد و حتی ما برای کسب سهمیه آسیایی هم می‌جنگیم. ما تازه روزهای ابتدای فصل را پشت سر می‌گذاریم و زود است که بخواهیم با چند نتیجه بد یا خوب درباره یک تیم قضاوت کنیم.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار