قصد حضور در دیدار نیمه‌نهایی را نداشتم

مهدی‌زاده: مسمومیت در لیگ جهانی آلمان اذیتم کرد/ خوشحالم با مدال برنز کاراته وان صدرنشینی‌ام در رنکینگ را حفظ کردم

دارنده نشان برنز لیگ جهانی کاراته وان آلمان گفت: مسمومیت غذایی در لیگ جهانی آلمان واقعا اذیت کردم اما با چنگ و دندان مبارزه کردم.

امیر مهدی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، درخصوص کسب مدال برنز مسابقات لیگ جهانی آلمان اظهار داشت: مسابقات کاراته وان آلمان پنجمین و آخرین مرحله این مسابقات در سال ۲۰۱۷ بود و در بالاترین سطح ممکن برگزار شد. پیش از این مسابقات چهار دوره این رقابت‌ها در سال جاری در کشورهای فرانسه، هلند، دبی و مراکش برگزار شده بود که من تنها در مسابقات دبی و آلمان شرکت کردم و در هر دو مسابقات موفق به کسب نشان برنز شدم.

وی با تاکید بر بیماری خود در این مسابقات تصریح کرد: متاسفانه در مسابقات آلمان بعد از وزن‌کشی، غذایی خوردم که باعث مسمومیت شدیدم شد. این مسمومیت در روز مسابقات به شدت اذیتم کردم و به طرز وحشتناکی دچار دل درد و حالت تهوع بودم. با توجه به این شرایط باید مسابقه می‌دادم و چاره دیگری نداشتم. بعد از هر مسابقه‌ احساس می‌کردم دیگر توانایی ادامه مسابقات را ندارم اما با چنگ و دندان ادامه می‌دادم.

قهرمان کاراته جهان در خصوص رقبای خود عنوان کرد: در دور اول حریفی از ایتالیا را شکست دادم و در دور دوم نیز با شکست حریف مصری که قهرمان قاره آفریقا بود به دور سوم صعود کردم. در این دور نیز حریفی از کشور ازبکستان را شکست دادم که در سه دوره مسابقات لیگ جهانی موفق به قهرمانی شده بود اما انگیزه زیادی برای شکست او داشتم و خدا را شکر با وجود حال بدم مجددا مانند دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا از سد او گذشتم. در دور چهارم نیز با حریف دیگری از کشور ایتالیا پیکار کردم که در این مسابقه نیز برنده شدم اما متاسفانه در دیدار نیمه‌نهایی مقابل داگلاس دیگر توانی برای مسابقه دادن نداشتم.

مهدی‌زاده خاطر نشان کرد: در خصوص دیدار نیمه‌نهایی‌ام می‌توانید از سرمربی تیم ملی بپرسید که واقعا توان رقص پا کردن نداشتم و فقط ایستادم تا زمان مسابقه تمام شود و بیرون بیایم. شرایطم به قدری بد بود که توانی برای حمله کردن و رقص پا نداشتم و حالت تهوع امان من را بریده بود . قصد داشتم با توجه به این شرایط اصلا در دیدار با داگلاس به میدان نروم اما استاد هروی از من خواست با همین شرایط به تاتامی برم و مسابقات را ادامه بدهم اما دیگر توانی برای من باقی نمانده بود.

وی در خصوص عملکردش در دیدار رده‌بندی تاکید کرد: روز گذشته(یکشنبه) با توجه به دو روز استراحت و بهتر شدن شرایط جسمانی‌ام در دیدار رده‌بندی به مصاف حریفی از کشور روسیه رفتم و با اختلاف ۸ امتیاز پیروز شدم و نشان برنز را کسب کردم. خدا را شکر می‌کنم با وجود شرایط بدی که داشتم باز هم دست پر بازگشتم و از کسب مدال برنز مسابقات کاراته وان آلمان خوشحال هستم.

دارنده نشان برنز مسابقات لیگ جهانی آلمان در پایان گفت: باید در پایان از زحمات صادق فرجی، رئیس فدراسیون کاراته تشکر کنم که برای اعزام تیم سنگ تمام گذاشت و تا آخرین تلاش خود را انجام داد تا به این مسابقات اعزام شویم که این موضوع بسیار ارزشمند بود . همچنین باید از اسپانسر شخصی‌ام و در راس آنها احمد نخجوانی و حسینی که واقعا در ۲۰ روز پایانی حمایتم کردند تا تمریناتم را پیگیری و در این مسابقات حضور داشته باشم تشکر کنم. امیدوارم با حمایت بیشتر این عزیزان در میادین بعدی افتخارات بیشتری کسب کنم. همچنین خوشحالم با کسب این مدال می‌توانم صدرنشینی‌ام در رنکینگ جهانی را حفظ کنم و تلاش خود را برای مسابقات پاریس و کسب سهمیه ادامه بدهم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار