در گفت‌وگو با تسنیم

فصیحی: برای کسب تجربه به بازی‌های داخل سالن می‌رویم/ مهم‌ترین نیاز بانوان رشته تنیس وجود اسپانسر است

سرمربی تیم ملی تنیس بانوان گفت: در شرایطی خود را برای بازی‌های داخل سالن آماده می‌کنیم که هدف اصلی ما کسب تجربه در این رقابت‌ها ست.

فرناز فصیحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: اردوهای تیم ملی بانوان از ۲۰ بهمن ماه سال گذشته برگزار شده است. ۵ مرحله اردوی آماده سازی را برای بانوان در نظر گرفتیم. در این میان حضور در مسابقات کشورهای اسلامی  و بازی‌های بین المللی تاجیکستان را هم در برنامه بازیکنان داشتیم.

وی افزود: دو هفته پیش رقابت‌های انتخابی را برگزار کردیم که در پایان این رقابت‌ها شهرزاد بانی سعید از استان آذربایجان غربی و مهتا خانلو از تهران به عنوان بازیکنان اعزامی به بازی‌های داخل سالن ترکمنستان انتخاب شدند.بانوان کشورمان تمرینات آمادگی خود را تا ۲۰ شهریورماه پیگیری می‌کنند.

سرمربی تیم ملی تنیس بانوان ادامه داد: دو ملی پوش اعزامی ما در حالی خود را برای رویارویی با حریفان آماده می‌کنند که بسیار جوان هستند. دوبازیکن ۱۵ و ۱۷ سال که شاید جوانترین بازیکنان تنیس این رقابت‌ها باشند.

فصیحی یادآورشد: این در حالی است که رقبای باتجربه و قدرتمندی در این مسابقات حضور دارند. رقبایی که بهترین رنکینگ‌های جهان را در اختیار دارند. به طورحتم رقابت با چنین حریفانی بسیار سخت خواهد بود. در این شرایط بازیکنان ما برای کسب تجربه عازم ترکمنستان می‌شوند.

وی تصریح کرد: پس از بازگشت از بازی‌های داحل سالن برنامه‌ریزی کلی را در نظر داریم و به دنبال این هستیم که بازیکنان بیشتری را جذب کنیم و در مسابقات مختلف از آنها استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی تنیس بانوان گفت: در حال حاضر مهم ترین نیاز بانوان رشته تنیس وجود اسپانسر است. بازیکنان ما در مسابقات مختلف با هزینه شخص حضور پیدا می‌کنند. هزینه این مسابقات نیز بالاست و به همین دلیل در تعداد کمی از این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

فصیحی اظهار داشت: فدراسیون هر آنچه که در توان دارد برای پیشرفت و توسعه ورزش بانوان به کار می‌بندد اما فدراسیون هم بودجه مشخصی دارد. البته مشکلات بانوان در نبود اسپانسر خلاصه نمی‌شود. کمبود زمین های استاندارد نیز از جمله دغدغه‌های تنیس بانوان است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار