گزارش موندودپورتیوو

بهترین شروع بارسلونا در تاریخ لالیگا

بارسلونا در فصل جاری با کسب سه برد متوالی و کسب ۹ امتیاز، بهترین شروع خود در تاریخ رقابت های لالیگا را به ثبت رسانده است.

به گزارش "توپ"، بارسلونا فصل را با برتری ۲-۰ بر بتیس آغاز کرد. بلوگرانا سپس در زمین آلاوس ۰-۲ پیروز شد و شب گذشته نیز اسپانیول را با ۵ گل در هم کوبید تا ۹ امتیازی شده و به تنهایی در صدر قرار بگیرد. حالا فاصله این تیم با رئال به ۴ امتیاز افزایش یافته است.

 

 

 

 

این بهترین شروع بارسا در لالیگا از زمان برگزاری این رقابت ها در فصل ۱۹۲۸-۲۹ است. تاکنون سابقه نداشته است که بارسا فصل را با ۹ امتیاز، ۹ گل زده و بدون حتی یک گل خورده شروع کند. پیش از این ۱۷ بار بارسا لالیگا را با سه برد متوالی شروع کرده بود و در ۸ مورد در نهایت توانست عنوان قهرمانی را کسب کند.

در سه مورد نیز بارسا هیچ گلی در سه بازی اول خود دریافت نکرد که دو بار موفق به کسب عنوان قهرمانی شد: فصول ۸۴-۸۵ با مربیگری تری ونه بلز و ۲۰۱۴-۱۵ با مربیگری لوئیس انریکه.

در ۱۷ فصلی که بارسا فصل را با سه برد استارت زده، رئال تنها در دو مورد توانسته قهرمان لالیگا شود: فصل ۲۰۰۶-۰۷ با کاپلو و فصل ۱۹۶۰-۶۱ با میگل مونیوز.

 

از سال ۱۹۹۶ که هر برد در لالیگا سه امتیازی شد، بیشترین اختلاف امتیاز بارسا با رئال در پایان هفته سوم به فصول ۲۰۱۴-۱۵ و ۲۰۱۲-۱۳ برمی گردد که بارسا به ترتیب ۶ و ۴ امتیاز بیشتر از رئال داشت. در هر دو فصل نیز این بارسا بود که در نهایت قهرمان شد.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار