نشست چالش‌ها و راهکارهای توسعه ورزش افراد باهوش میانه برگزار می‌شود

اولین نشست علمی و ملی چالش‌ها و راهکارهای توسعه ورزش افراد باهوش میانه توسط فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین برگزار می‌شود.

حسین پورسلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، اظهار داشت: اولین نشست علمی و ملی چالش‌ها و راهکارهای توسعه ورزش افراد باهوش میانه توسط فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین فردا (دوشنبه) در سالن سیدالشهدا در ضلع جنوبی میدان هفت تیر برگزار می‌شود.

دبیر این نشست تصریح کرد: از آنجا که حدود ۳ میلیون نفر افراد با معلولیت کم توانی ذهنی، اوتیسم و سندروم داون در کشور وجود دارند و تا کنون به صورت منظم و سیستماتیک به آن پرداخت نشده است و انجمن مربوطه حدود سه ماه است در فدراسیون جانبازان و معلولان تشکیل شده است، از متخصصین، اساتید دانشگاه، مجربین در این حوزه و خانواده این افراد دعوت شده تا در این نشست ایده‌ها و راهکارها را مطرح کنندو پس از جمع‌بندی سیاست‌های عملی برای توسعه ورزش این عزیزان تدوین شود.

نایب رئیس انجمن ورزش‌های افراد باهوش میانه فدراسیون جانبازان و معلولان یادآور شد: در این مسئله همکاری سازمان  بهزیستی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی و فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان به طور اخص و والدین و  انجمن های خیریه به صورت اعم لازم است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار