جادوگر با پرچم سفید

چراغ سبز کریمی به دایی در لابه‌لای کنایه‌ها

علی کریمی در پایان اولین تمرین تیم نفت با سرمربیگری او، درباره مسایل مختلفی از جمله اختلافاتش با علی دایی صحبت کرد و از حرف هایش می شد نشانه های صلح را دریافت.

به گزارش توپ، انتخاب مجدد علی کریمی به عنوان سرمربی تیم نفت مسایل و سوال های تازه ای را به وجود آورد و برخی از این ابهامات مربوط به اتفاقاتی است که در صورت تداوم حضور کریمی روی نیمکت شاهد بروز آن ها خواهیم بود.


دیدار با دایی در هفته دوازدهم
بسیاری از سوالاتی که سرمربیگری کریمی به وجود می آورد به برخوردهای احتمالی او در بازی های آینده تیم نفت بود. دیدار با استقلال ، جدال با پرسپولیس و شاید مهم تر از همه مسابقه با سایپا که می تواند دربی علی های فوتبال ایران باشد.


دایی و کریمی دو ستاره محبوب فوتبال ایران که هیچگاه رابطه صمیمانه ای با هم نداشتند. جالب است که هرچه تلاش برای ایجاد آشتی و برقراری ارتباط میان این دو انجام شد آن ها را از هم دورتر کرد. حرف های دایی در مصاحبه هایش درباره کریمی اما همیشه این ذهنیت را به وجود آورده که کریمی تمایل بیشتری به عدم برقراری ارتباط دارد؛ اما حرف های کریمی در اولین مصاحبه اش به عنوان سرمربی نفت دریچه های تازه ای را در این رابطه باز کرد.


با این حال کریمی در هفته دوازدهم با نفت باید به مصاف سایپا برود که علی دایی هدایت آن را به عهده دارد. دیدار دو تیم بدون تماشاگر در حالی که مربیانشان هواداران سینه چاک و آتشین دارند. جالب است که  کریمی و دایی نه از تیم های خودشان –نفت و سایپا- که از برخی دیگر از تیم های فوتبال ایران هواداران بیشتری دارند و همین بازی نفت و سایپا را به مسابقه ای فوق جذاب بدل می کند. اما آیا جدال این دو ستاره محبوب تحت تاثیر مشکلات شخصی شان قرار خواهد گرفت. حرف های کریمی اما به نوعی خبر از اتفاقات جالب و مثبت می دهد.


چراغ سبز از لابه لای کنایه ها
دایی و کریمی در لیگ برتر به عنوان سرمربی نفت و سایپا باید با هم رودررو شوند و این میدان دیگر شوخی بردار نیست. هردو برد می خواهند، هردو خصوصیات اخلاقی منحصر بفردی دارند و ... اما حرف های کریمی  کمی متعادل تر جلوه می دهد:« من و علی دایی هر وقت یکدیگر را می‌بینیم، با هم سلام‌علیک می‌کنیم. ما خوش‌وبش‌هایمان را داریم. این‌طور نیست که راه‌مان را از هم کج کنیم. اینها مسائلی است که بیشتر در رسانه‌ها مطرح می‌شود. اختلافات در هر خانواده وجود دارد. ممکن است بین دو برادر، دو خواهر و یا پدر و پسر  اختلافی وجود داشته باشد. ممکن است من و علی دایی باز هم یکدیگر را ببینیم، اما راه‌مان را کج نخواهیم کرد. ما باز هم با یکدیگر سلام علیک خواهیم کرد. حالا ممکن است ایشان دو تا «تیکه» به من بیاندازد، من من هم دو تا «تیکه» به او بیاندازم.» او حتی با لحنی کنایه آمیز درباره تعاریف دایی در مصاحبه هایش از او گفت:« بله، ایشان در بیان همیشه به من لطف داشتند، اما اختلاف در خانواده ممکن است پیش بیاید.»


با این وصف می توان از هم اکنون بازی هفته دوازدهم را تصور کرد. در ورزشگاه تختی کریمی و دایی با هم دست می دهند و شاید روبوسی هم بکنند اما کیست که نداند این بازی مهم ترین بازی فصل برای این دو نفر و هوادارانشان است. برای برخی که هردو را دوست دارند این بازی جنگ میان ستاره های محبوبشان است و آرزو دارند که نتیجه برد برد باشد و نه باخت باخت...


با این اوصاف حرف های کریمی حکایت از این دارد که جادوگر با پرچم سفید به لیگ برتر آمده است و از لا به لای حرف هایش می توان فهمید که به جای توجه به دلخوری ها و مشکلات قدیمی او به دنبال موفقیت با تیمش نفت است.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار