هفته پنجم لیگ برتر فوتبال

پرسپولیس در تبریز هم به الاهلی فکر می‌کند گسترش فولاد به فرار از ته جدول

پرسپولیس قبل از بازی حساس خود مقابل الاهلی عربستان در دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز (پنجشنبه) به مصاف تیم قعرنشین لیگ برتر خواهد رفت.

خبرنگار ورزشی ، در تنها دیدار باقیمانده از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر تیم‌های گسترش فولاد و پرسپولیس از ساعت ۱۷:۱۵ امروز در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز به مصاف هم خواهند رفت، دیداری که نتیجه آن می‌تواند صدرنشین لیگ را تغییر دهد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ بعد از کسب تساوی در دیدار رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی عربستان پنج روز را استراحت کردند و در تعطیلات لیگ نیز در دو بازی دوستانه بدون پنج ملی‌پوش‌شان به میدان رفتند تا به نوعی خود را در شرایط مسابقه نگه دارند.

دیدار با گسترش می‌تواند یک محک سنگین برای پرسپولیس قبل از بازی برگشت با الاهلی عربستان باشد، هر چند که به احتمال خیلی زیاد برانکو در بازی امروز به تعدادی از ملی‌پوشان خود که در بازی سه‌شنبه شب ایران و سوریه به میدان رفتند، استراحت خواهد داد. باید این موضوع را هم در نظر گرفت که پرسپولیسی‌ها بیشتر تمرکزشان روی بازی سه‌شنبه هفته آینده با الاهلی است و مسلماً این موضوع روی بازی امروز این تیم تأثیرگذار خواهد بود.

برای دیدار امروز مقابل گسترش فولاد سیدجلال حسینی به دلیل مصدومیت و بشار رسن عراقی به دلیل همراهی تیم ملی کشورش در بازی با امارات و دیر رسیدن به ایران همراه پرسپولیس به تبریز نرفتند. محسن مسلمان نیز به تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده و از این‌رو در ترکیب ابتدای سرخپوشان در بازی امروز قرار ندارد.

در سوی دیگر گسترش فولاد که فصل را خوب شروع نکرد برای بهبود بخشیدن به اوضاع خود تغییراتی را در لیستش در آخرین روز‌های فصل نقل‌وانتقالات داشت. ادسون هنریکه، امید جهانبخش و سامان نریمان‌جهان بازیکنانی بودند که به تیم تبریزی پیوستند و نفراتی چون امین حاج‌محمدی، کاخبر کاکاشویلی و مسعود ابراهیم‌زاده نیز از این تیم جدا شدند.

کسب سه امتیاز و حتی یک امتیاز از پرسپولیس می‌تواند برای تیم قعرنشین گسترش ارزشمند باشد تا بتواند حداقل از نظر روحی و روانی شرایط خود را بهبود بخشد. لوکا بوناچیچ هنوز نتوانسته ترکیب ایده‌آل تیمش را پیدا کند و شاید تغییرات پی‌در‌پی در این تیم  یکی از دلایلی باشد که آنها در ته جدول رقابت‌های لیگ قرار گرفته‌اند و با آمدن بازیکنان جدید نامبرده به جمع شاگردان لوکا احتمالاً باز هم شاهد ترکیب جدید این تیم در بازی امروز مقابل پرسپولیس باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار