کی‌روش کار خوبی می‌کند که در دنیا دنبال بازیکن ایرانی می‌گردد

قاسم‌پور: بازیکنان تیم ملی از نظر انگیزشی قابل مقایسه با حریف خود نبودند/ تیم کی‌روش در آسیا بهترین است

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: طبیعی بود که سوریه مقابل ایران چیزی برای از دست دادن نداشته باشد و تمام توان خود را برای نباختن به کار بگیرد.

ابراهیم قاسم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی درباره تساوی ۲ - ۲ تیم ملی مقابل سوریه گفت: با وجود اینکه بازی مساوی شد، اما عملکرد تیم ملی در این بازی بد نبود و توانست با ارائه بازی هجومی موقعیت‌های زیادی را روی دروازه سوریه خلق کند. اگر بدشانسی نمی‌آوردیم و در زدن ضربات آخر بیشتر دقت می‌شد، حتماً بازی را می‌بردیم.

وی با تأکید بر اینکه دو تیم از لحاظ انگیزشی با یکدیگر قابل مقایسه نبودند، یادآور شد: سوریه در این بازی چیزی برای از دست دادن نداشت و همه توان خود را به کار گرفت تا با حداقل امتیاز از زمین بیرون بیاید. اگر دقت کرده باشید در هر جایی از زمین وقتی بازیکن ما صاحب توپ می‌شد سه بازیکن سوری او را محاصره می‌کردند. به‌هر حال این امر طبیعی بود، اما با وجود اینکه ملی‌پوشان ما انگیزه زیادی نداشتند، بازی با کیفیت و هماهنگی را ارائه دادند. البته اعتقاد من این است که تیم ملی همیشه مقابل تیم‌هایی که در آسیا فیزیکی بازی می‌کنند مشکل دارد و تیم‌هایی چون عراق و سوریه از جمله این تیم‌ها هستند.

قاسم‌پور در واکنش به این پرسش که «آیا تیم ملی می‌تـواند در جام جهانی روسیه برای اولین بار یک تیم مدعی صعود از گروهش باشد؟»، تصریح کرد: اگر بخواهیم تیم ملی را از لحاظ کیفی ارزیابی کنیم واقعاً در حد آسیا خوب هستیم، اما همچنان فاصله زیادی با تیم‌های خوب اروپایی و قاره آمریکا داریم. با توجه به امکانات کم، برنامه‌ریزی‌های نادرست و عدم ارتباط لازم با تیم‌های صاحب سبک دنیا و دلایل مختلف دیگر تا سال‌های سال هم نمی‌توانیم به تیم‌های قدرتمند اروپایی و قاره آمریکا برسیم پس باید خود‌مان را با تیم‌های هم‌سطح خودمان مقایسه کنیم. در حال حاضر در آسیا بدون تردید بهترین تیم هستیم و در رقابت‌های انتخابی جام جهانی هم این را ثابت کردیم. برای جام جهانی باید ببینیم با چه تیم‌هایی هم‌گروه می‌شویم و براساس آن می‌شود با اردو‌های مناسب و انتخاب حریفان درست تدارکاتی این شانس را داشته باشیم که در جام جهانی از گروه‌مان صعود کنیم.

کارشناس فوتبال ایران در پایان راجع به اینکه تیم ملی از لحاظ نیروی انسانی چه ضعف‌هایی دارد، گفت: پیداست که مربیان تیم ملی بازیکنان شاغل در فوتبال اروپا را به بازیکنانی داخلی ترجیح می‌دهد و این امر طبیعی است. تعدادی از بازیکنان ما در اروپا پیشرفت خوبی داشته‌اند و دلیلش هم کار کردن با مربیان خوب و بهره بردن از امکانات پیشرفته است. تقریباً در همه پست‌ها بازیکن خوب داریم و کی‌روش قطعاً چاره‌ای ندارد جز اینکه با همین نفرات تیمش را برای جام جهانی آماده کند. او حتی تمام دنیا را می‌گردد تا بازیکنی با تابعیت ایرانی پیدا کند و اخیراً سامان قدوس را کشف کرده است که به نظر می‌آید بازیکن خوبی باشد. این کار کی‌روش را می‌پسندم. پیش از این بازیکنانی چون دژاگه، سردار آزمون و رضا قوچان‌نژاد که در فوتبال اروپا رشد کرده بودند خیلی به کار تیم ملی آمدند و امیدوارم قدوس هم به مانند آنها باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار