هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال

مس سونگون به دنبال تداوم یکه‌تازی/ مصاف گیتی‌پسند با فرش‌آرا برای نزدیک شدن به صدر

مس سونگون می‌تواند با پیروزی در دیدار هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال مقابل مقاومت البرز، به صدرنشینی خود ادامه دهد.

گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، هفته یازدهم مسابقات لیگ برتر فوتسال امروز (چهارشنبه) برگزار می‌شود. پس از دیدارهای این هفته، لیگ برتر به خاطر اردوی تیم ملی فوتسال برای حضور در مسابقات داخل سالن آسیا در ترکمنستان وقفه‌ای چند هفته‌ای خواهد داشت.

تیم صدرنشین مس سونگون باید در کرج مقابل مقاومت البرز صف‌آرایی کند. مس هفته گذشته شکست سنگینی به هیئت فوتبال قم تحمیل کرد و با پیروزی ۹ بر یک مقابل حریف قعرنشین خود، اختلاف چهار امتیازی خود با گیتی‌پسند را حفظ کرد. این تیم می‌تواند با پیروزی در این بازی خارج از خانه، جایگاه خود را بیش از پیش در صدر جدول مستحکم کند. باید ببینیم مقاومت البرز می‌تواند با پاره کردن نوار ۶ پیروزی متوالی مس، خود را از کمرکش جدول بالا بکشد یا خیر.

گیتی‌پسند در حساس‌ترین دیدار هفته در اصفهان مقابل فرش‌آرای مشهد به میدان می‌رود. نایب قهرمان آسیا در دو هفته گذشته،‌ دو پیروزی با اختلاف پنج گل به دست آورد تا اختلاف خود را با یک بازی کمتر نسبت به صدرنشین، حفظ کند. فرش‌آرا هم هفته قبل مقابل مقاومت البرز در خانه خود، شکست غیرمنتظره‌ای تجربه کرد و جایگاه چهارمی این تیم، بیش از پیش به خطر افتاد. این تیم می‌تواند با غلبه بر گیتی‌پسند، به تأسیسات دریایی در رده سوم جدول نزدیک شود.

تأسیسات دریایی هم میزبان آتلیه طهران قم خواهد بود. دریایی‌ها پس از گلباران کردن شهرداری ساوه، هفته پیش پیروزی نفس‌گیری در خانه مقاومت قرچک به دست آوردند. شاگردان شمسایی مقابل تیمی به میدان می‌روند که بهترین عملکرد را بین تیم‌های تازه‌وارد به لیگ برتر داشته و اکنون در جایگاه پنجم جدول قرار دارد.

حفاری اهواز هم که نتوانسته همانند فصل گذشته در قامت یک مدعی ظاهر شود، باید در قم به مصاف تیم هیئت فوتبال برود. زردپوشان اهوازی این فرصت را دارند تا با کسب سه امتیاز مصاف با قعرنشین جدول، دومین پیروزی پیاپی خود را در راه رسیدن به جمع مدعیان به دست بیاورند. هیئت فوتبالِ ۲ امتیازی که از لحاظ مالی شرایط اسفناکی دارد، خود را به عنوان گزینه نخست سقوط به لیگ دسته اول معرفی کرده است.

در دیگر مسابقات این هفته شهروند ساری در خانه با پارسیان شهر قدس بازی می‌کند. شهروند از دو دیدار قبلی خود تنها یک امتیاز به دست آورده است. پارسیان هم دو شکست سنگین در این دو هفته متحمل شده تا به رده یازدهم جدول سقوط کند. آذرخش بندرعباس که با کسب دو پیروزی از سه هفته اخیر، روندی صعودی را می‌پیماید، مقاومت قرچکی را پیش رو دارد که از سه بازی اخیر خود، بردی به دست نیاورده و هفته قبل هم در یک بازی نزدیک مقابل تأسیسات دریایی مغلوب شد.

ارژن شیراز رده دوازدهمی هم در حالی میزبان شهرداری ساوه خواهد بود که هنوز سرمربی تیم ساوه‌ای مشخص نیست. شهرداری ساوه از ۹ بازی قبلی تنها ۵ امتیاز کسب کرده و با ۳۶ گل خورده، بدترین دفاع را میان تیم‌ها دارد. مدیران این باشگاه با رضا لک به عنوان سرمربی جدید تیم خود مذاکراتی انجام داده‌اند اما هنوز حضور لک که فصل گذشته موفق شد گیتی‌پسند را به مقام قهرمانی لیگ برتر برساند، روی نیمکت ساوه‌ای‌ها قطعی نشده است.

برنامه هفته یازدهم مسابقات لیگ برتر فوتسال به شرح زیر است:

ساعت ۱۵:۳۰

*گیتی‌پسند اصفهان - فرش‌آرای مشهد

ساعت ۱۸:۰۰

*شهروند ساری - پارسیان شهر قدس
*تأسیسات دریایی - آتلیه طهران قم
*آذرخش بندرعباس - مقاومت قرچک
*مقاومت البرز - مس سونگون ورزقان
*لبنیات ارژن شیراز - شهرداری ساوه
*هیئت فوتبال قم - حفاری اهواز

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار