انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ - اروپا

آلمان با برتری ۶ گله و انگلیس با پیروزی خفیف به یک قدمی صعود رسیدند

قهرمانان فعلی و سابق دنیا در یک قدمی صعود به جام‌جهانی ۲۰۱۸ قرار گرفتند.

، برتری قاطعانه آلمان و پیروزی انگلیس با حداقل اختلاف، اتفاقات مهم ادامه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در قاره اروپا بود.

 در مهم‌ترین بازی‌ در گروه سوم، آلمان در زمین خودش با نتیجه قاطعانه ۶ بر صفر مقابل نروژ  به برتری دست یافت و به یک قدمی صعود رسید. در این بازی یک‌طرفه، ورنر در دقایق ۲۱ و ۴۰، اوزیل در دقیقه ۱۰، دراکسلر در دقیقه ۱۷، گورتسکا در دقیقه ۵۰ و گومز در دقیقه ۷۹ برای قهرمان جهان گل زدند. 

 در دیگر بازی‌ این گروه، ایرلندشمالی ۲ بر صفر میهمانش، جمهوری چک را برد تا کورسوی امیدی برای صعود مستقیم داشته باشد. در جدول گروه سوم پس از آلمان ۲۴ امتیازی، ایرلندشمالی با ۱۹ و جمهوری آذربایجان با ۱۰ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

 در گروه ششم، انگلیس به سختی ۲ بریک از سد میهمانش، اسلواکی گذشت و در آستانه صعود مستقیم قرار گرفت. ابتدا لوبوتکا در دقیقه ۳ دروازه انگلیس را گشود اما میزبان توسط دایر در دقیقه ۳۷ و راشفورد در دقیقه ۵۹ به گل و برتری ۲ بریک رسید. 

 در سایر بازی‌های این گروه،اسکاتلند ۲ بر صفر مقابل مالت به برتری رسید و اسلوونی ۴ بر صفر از سد لیتوانی گذشت.

 در جدول گروه ششم، انگلیس ۲۰ امتیازی در آستانه صعود است و اسلواکی با ۱۵ و اسلوونی و اسکاتلند با ۱۴ امتیاز دوم تا چهارم هستند.

در بازی‌های گروه پنجم، مونته‌نگرو یک بر صفر رومانی را برد  و لهستان با  گل‌های میلیک، گیلیک و لواندوفسکی ۳ بر صفر مقابل قزاقستان پیروز شد.

 در این گروه، لهستان ۱۹ امتیازی بالاتر از مونته‌نگرو و دانمارک ۱۶ امتیازی بخت اول صعود مستقیم نام دارد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار