کدام تیم‌ها به جام جهانی روسیه رسیده اند؟

بررسی شرایط قاره‌های مختلف در راه روسیه ۲۰۱۸

تاکنون ۶ تیم حضور خود را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قطعی کرده اند و ۲۶ تیم دیگر باید دیدارهای سرنوشت سازی را برای رسیدن به بزرگترین رویداد ورزشی جهان تجربه کنند.

به گزارش "توپ"، رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روزها و هفته های پایانی خود را در قاره های مختلف سپری می کند؛ جایی که تکلیف تیم ها طی روزها و ماه‌های آتی جهت حضور در جام جهانی، حذف از این رقابت ها یا رسیدن به مرحله ی پلی آف مشخص خواهد شد.


به استثنای روسیه که میزبان رقابت‌ها است، تاکنون تکلیف ۵ تیم دیگر برای حضور در رقابت ها مشخص شده است. برزیل، ایران، مکزیک، ژاپن و بلژیک پنج تیمی هستند که صعود خود را به جام جهانی ۲۰۱۸ مسجل کرده اند و در ادامه ۲۶ تیم دیگر به جمع این ۶ تیم اضافه خواهند شد تا ۳۲ تیم حاضر در مسابقات تکمیل شود.


در زیر نگاهی داریم به تیم های صعود کرده از قاره های مختلف و اینکه چه تیم هایی شانس صعود دارند:

 


* قاره اروپا  (۱۳ سهمیه – بلژیک تنها صعود کرده)


در قاره ی اروپا ۹ گروه ۵ تیمی وجود دارد که از این گروه ها یک تیم به صورت مستقیم صعود می کند. از میان ۹ تیم دوم هر گروه هم یک تیم حذف می شود و ۸ تیم باقی مانده به صورت رفت و برگشت بازی می کنند تا ۱۳ سهمیه فوتبال اروپا مشخص شود.


تاکنون تنها تیم بلژیک موفق به مسجل کردن صعودش از این قاره شده است.

 

 

 

 


* آمریکای جنوبی (۴.۵ سهمیه – برزیل تنها صعود کرده)


چهار تیم از ۱۰  تیم حاضر در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی به صورت مستقیم پس از انجام بازی های رفت و برگشت، به جام جهانی صعود می کنند و تیم پنجم هم در بازی پلی آف به مصاف نماینده ی قاره اقیانوسیه می رود.


تاکنون تنها تیم برزیل به جام جهانی رسیده و جالب اینکه آرژانتین شرایط دشواری برای رسیدن به روسیه پیش رو دارد.

 


 

* آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه کارائیب  (کونکاکاف) (۳.۵ سهمیه – مکزیک تنها صعود کرده)


پس از انجام مرحله های مقدماتی در نهایت ۶  تیم در منطقه ی کونکاکاف در یک گروه برای رسیدن به جام جهانی بازی های رفت و برگشت انجام می دهند، تا سه تیم به صورت مستقیم به روسیه برود و یک تیم هم در مصاف با تیم پنجم قاره‌ی آسیا شانس حضور در جام جهانی را آزمایش کند.


از این منطقه مکزیک حضور خود را در روسیه مسجل کرده و تیم های دیگر برای کسب رتبه های دوم تا چهارم تلاش می کنند.

 


 

* آفریقا ( ۵ سهمیه )


در قاره ی آفریقا پس از انجام مسابقات مقدماتی در سه مرحله، تکلیف تیم های صعود کننده به جام جهانی مشخص می شود. در حال حاضر تیم ها در ۵ گروه ۴ تیمی به مرحله ی سوم و نهایی رسیده اند و تیم های اول هر گروه به جام جهانی روسیه می رسند.

 


 

* آسیا (۴.۵ سهمیه – ایران و ژاپن صعود کرده های آسیایی)


در قاره ی آسیا پس از انجام مراحل مقدماتی در نهایت تیم های مختلف در ۲ گروه ۶ تیمی و در بازی های رفت و برگشت به مصاف هم می روند. تیم های اول و دوم به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم های سوم گروه اول و دوم در بازی پلی آف به مصاف هم می روند تا برنده ی آنها در مصاف با نماینده ی کونکاکاف شانس خود را برای رسیدن به جام جهانی آزمایش کند.


 در حال حاضر تنها ایران و ژاپن صعود خود را به جام جهانی مسجل کرده اند و در روز پایانی که طی دو روز آینده برگزار می شود، شرایط پیچیده ای برای تیم های مدعی ایجاد شده است.

 


 

* اقیانوسیه (۰.۵ سهمیه)


در منطقه اقیانوسیه پس از انجام دو مرحله مقدماتی در نهایت ۲ گروه سه تیمی تشکیل می شود. تیم های اول دو گروه در یک بازی پلی آف رفت و برگشت به مصاف هم می روند تا سهمیه اقیانوسیه که باید به مصاف تیم پنجم قاره آمریکای جنوبی برود، مشخص شود.

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار