الگویی که سبب شد بوفون دروازه‌بان شود

کاپیتان یوونتوس فاش کرد که یک شخص خاص و یک اتفاق خاص دلیل علاقه‌مند شدن او به دروازه‌بانی بوده است.

، جان لوئیجی بوفون فاش کرد که توماس انکونو، دروازه‌بان سابق تیم ملی کامرون الهام‌بخش وی برای ایستادن در چارچوب دروازه شده است.

بوفون در مصاحبه‌ای اختصاصی با نشریه مارکای اسپانیا از ماجرایی گفت که در ۱۲ سالگی در خلال رقابت‌های جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا، برای او رخ داد و زندگی‌اش را متحول کرد.

کاپیتان تیم ملی ایتالیا و یوونتوس در این خصوص گفت: زمانی که بچه بودم، در زندگی‌ام یک شخصیت افسانه‌ای وجود داشت: توماس انکونو، دروازه‌بان کامرون. من بازی‌های او را در جام جهانی ۱۹۹۰ نگاه می‌‌کردم و به خاطر او پس از ایتالیا، کامرون دومین تیمی بود که طرفدارش بودم. جام جهانی ۱۹۹۰ در ایتالیا بود و یادم است که اولین بازی جام میان آرژانتین و کامرون بود. کامرون آن بازی را برد و من هم تصمیم گرفتم که دروازه‌بان شوم.

بوفون در ادامه به باخت سنگین ۳ بر صفر اخیر تیم ملی ایتالیا برابر اسپانیا در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اشاره کرد و افزود: اگر مقابل اسپانیا حواس‌تان نباشد، شدیداً ضربه می‌خورید. بازیکنان اسپانیا تغییر می‌کنند اما فلسفه بازی آنها همیشه یکسان است.

سنگربان بانوی پیر در پایان به باخت تیمش در فینال لیگ قهرمانان اروپای فصل گذشته هم گفت: فکر می‌کنم که در آن دیدار مقابل رئال مادرید می‌توانستیم بهتر از این بازی را مدیریت کنیم.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار