روایت یک روزنامه روس از حضور ایرانی‌ها در روسیه

شکاری، یحیی توره ایرانی روبین‌کازان

یک روزنامه روسی درباره حضور رضا شکاری و بازیکنان ایرانی در کنار بردیف گزارشی نوشت.

، روزنامه اقتصاد روسیه با اشاره به جذب ۲ بازیکن جدید توسط باشگاه روبین‌کازان در ساعت‌های پایانی فصل نقل و انتقالات نوشت: رستم سایمانوف به عنوان مدیر ورزشی باشگاه روبین‌کازان گفته بود که تمرکز آنها روی جذب بازیکنان نه‌چندان گرانقیمت و حتی رایگان است. فقط چند ساعت پیش از بسته‌شدن پنجره نقل و انتقالات سزار ناواس، مدافع اسپانیایی فصل گذشته تیم روستوف جذب شد. پس از آن نیز رضا شکاری قراردادش را با روبین‌کازان منعقد کرد تا تبدیل به جوان‌ترین بازیکن سال جاری این تیم جمهوری تاتارستان روسیه شود.

در گزارش این رسانه روس آمده است: شکاری اولین‌بار در ماه فوریه گذشته برای پیوستن به تیم روسیه کار خود را آغاز کرد. در همان زمان دو هموطنش یعنی سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی در تیم روستوف بودند. قربان بردیف (سرمربی ترکمنستانی) از ابتدای حضورش در تیم روبین‌کازان بازیکن‌های ایرانی را مورد توجه قرار داد. با این حال هر چند سردار آزمون موقعیت خود را در روبین‌کازان تثبیت کرد اما هنوز نمی‌توان دلیل روشنی برای انتقال علیرضا حقیقی (دروازه‌بان ایرانی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ روبین‌کازان) یافت.

فصل گذشته رضا شکاری به روستوف آمد اما او و این باشگاه روسی پیش از بسته‌شدن پنجره نقل و انتقالات نتوانستند مدارک رسمی را جهت انتقال به لیگ برتر روسیه مهیا کنند. هر چند بازیکن ۱۸ ساله ایرانی تصاویری از خود با سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی آن‌زمان تیم روستوف در شبکه‌های احتماعی منتشر کرد اما شاید آنها فکر نمی‌کردند که شش ماه دیگر در یک تیم روسی به غیر از روستوف همبازی شوند.

باشگاه روستوف تلاش برای جذب شکاری را رها نکرد و نام این بازیکن در فصل بهار دوباره در فهرست انتقال‌های تیم روستوف جای گرفت. سایت ترانسفرمارکت نیز تاریخ دقیق این قرارداد را منتشر کرد. قربان بردیف (سرمربی وقت روستوف) در جذب رضا شکاری نقش فعالی داشت. با رفتن قربان بردیف به روبین‌کازان، بازیکنان جوان ایرانی به سوی این تیم رفتند. باشگاه روستوف نیز پس از جدایی قربان بردیف حضور رضا شکاری را تکذیب کرد.

روزنامه اقتصاد روسیه سپس با بررسی دلیل علاقمندی بردیف به جذب رضا شکاری که ۳ ماه قبل ۱۹ ساله شد نوشت: برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۵ میلادی روزنامه گاردین انگلیس اسامی ۵۰ استعداد آینده فوتبال جهان را معرفی کرد. رضا شکاری یکی از الماس‌های این فهرست بود که از منطقه خاورمیانه انتخاب شد. او در سن ۱۷ سالگی پیشنهادهایی از تیم‌های لسترسیتی و بازل سوئیس داشت. شکاری در رسانه‌ها به یحیی توره ایرانی معروف شده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار